Niewiele osób wie o istnieniu tej ulgi podatkowej

Już niebawem ruszy składanie deklaracji podatkowych PIT. W związku z tym warto pamiętać o różnego rodzaju ulgach podatkowych. Okazuje się jednak, że niektóre z nich wciąż są mało popularne wśród Polaków, a można zaoszczędzić całkiem pokaźną sumę. Przedstawiamy szczegóły.

You are currently viewing Niewiele osób wie o istnieniu tej ulgi podatkowej

Ulga na internet jest jedną z tych, która przysługuje wszystkim Polakom. Mimo to, wciąż wiele osób o niej pojęcia. To zarazem jedna z najszerszych ulg, którą możemy zastosować podczas rozliczenia podatku.

Warto wspomnieć, że z tego rozwiązania możemy skorzystać dwa razy i tylko w dwóch latach następujących po sobie. Ważne jest więc, żeby odliczyć opłatę w tym roku, jeśli zrobiliśmy to w poprzednim. Maksymalny wymiar ulgi podatkowej przysługujący jednej osobie wynosi 760 złotych. 

Co istotne, wysokość kwoty ulgi internetowej może być jeszcze większa, jeśli rozliczamy się wspólnie z małżonkiem. Wówczas odliczymy aż 1520 złotych w jednym roku podatkowym, a korzystając z ulgi dwa razy, będzie to już 3040 złotych.

Warto wspomnieć, że na fakturze powinny znajdować się nazwiska obojga małżonków. Jeśli natomiast tak nie będzie, to urzędnicy skarbowi zdecydują o tym, czy skorzystają z wyższej ulgi podatkowej.

Warunkiem skorzystania z ulgi internetowej jest posiadanie wszystkich niezbędnych faktur, które udowodnią opłacanie rachunków. – Jeżeli dostęp do sieci jest tylko jedną z usług kupowanych u danego dostawcy, obok np. telewizji kablowej, czy telefonu stacjonarnego, z dokumentu wystawionego przez dostawcę usługi musi wynikać kwota wydatków za użytkowanie sieci internet – czytamy na stronie rządowej. Ulgę zawieramy w załączniku PIT/O i dodajemy do zeznania rocznego. Możemy to zrobić także za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Źródło: msn.com

Loading

Reklama
Reklama