Nie bądź obojętny na osoby w potrzebie

Jak co roku gdy temperatura spada poniżej zera zgorzeleccy policjanci prowadzą akcję pn. „Zima”.

You are currently viewing Nie bądź obojętny na osoby w potrzebie

Podejmowane działania mają na celu między innymi przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych oraz zapewnienie pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie. Policjanci między innymi prewencyjnie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne tj. dworce, ogródki działkowe, klatki schodowe, opuszczone budynki mieszkalne, aby sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze będą informować o adresach jadłodajni, noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych.

W ciągu nocy temperatury spadają poniżej zera co stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku, a także znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dlatego zgorzeleccy policjanci cały prowadzą działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. Nie bądźmy obojętni. Jeżeli zauważysz osobę narażoną na wychłodzenie organizmu powiadom Policję. Jednym telefonem możesz uratować czyjeś życie.

Poniżej placówki pomocowe na terenie powiatu zgorzeleckiego.

W załączniku informator Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu z jadłodajniami, schroniskami, noclegowniami dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim.

POWIAT ZGORZELECKI

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Zgorzeleckie.

1) Adres: ul. Henrykowska 4, 59-900 Zgorzelec; tel./faks: 75 77 17 777, kom. 663-614-684,
e-mail: zgorzelec@tpba.pl ;
2) Ilość miejsc noclegowych dla mężczyzn – 50;
3) Ilość wydawanych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) – 150 dziennie (3 x 50), dodatkowo 5 posiłków wydawanych na zewnątrz (zupa + chleb);
4) Istnieje możliwość skorzystania z łaźni, wydawania męskiej odzieży oraz środków czystości;
5) Od 01.10 2022 r. do 30. 04 2023 r. otwarta będzie ogrzewalnia na 14 miejsc; w przypadku skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiększenie ilości miejsc do 20; ogrzewalnia otwarta jest w godzinach od 19.00 do 8.00;
6) Od 15.11.2016 r. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Zgorzeleckie prowadzi darmową jadłodajnię dla osób bezdomnych, ubogich i będących w trudnej sytuacji życiowej, znajdującą się przy Kościele św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu; docelowo wydawanych jest od 120 do 200 zup dziennie oraz chleb; jadłodajnia czynna od poniedziałku do piątku przez cały rok.

STOWARZYSZENIE MONAR – Dom dla Samotnych Matek z Dziećmi MARKOT w Zgorzelcu.

1) Adres: ul. Parkowa 3, 59-900 Zgorzelec tel.: 75 77 50 164; e-mail: zgorzelec@monar.org
2) Ilość miejsc noclegowych – do 30 wraz z dziećmi;
3) Ilość wydawanych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) – do 3×30 dziennie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama