Nabór zgłoszeń do konkursu 21. Nyskiego Festiwalu Filmowego

21. Nyski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 14-19 maja 2024 roku. Już teraz można zgłaszać na niego filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe.

You are currently viewing Nabór zgłoszeń do konkursu 21. Nyskiego Festiwalu Filmowego

Do konkursu kwalifikują się produkcje z lat 2023 i 2024, które zostały wyprodukowane lub współprodukowane w co najmniej jednym z trzech krajów: Polsce, Niemczech i Czechach. Nabór zgłoszeń kończy się 31 grudnia 2023 r., a filmy zostaną wybrane do kwietnia 2024 r.

Tak jak w poprzednich latach, również w 2024 roku festiwal filmowy po raz kolejny przyzna dziesięć Nyskich Ryb, statuetek zaprojektowanych przez artystę ze Strahwalde Andreasa Kupfera, oraz powiązane z nimi nagrody pieniężne o łącznej wartości 26 000 euro. Oprócz nagród za najlepszy film z każdej z wyżej wymienionych kategorii oraz ulubionego filmu publiczności, statuetki zostaną przyznane m.in. za najlepszą kreację aktorską, najlepszy scenariusz i najlepszą scenografię. Ponadto Saksońskie Stowarzyszenie Filmowe przyzna nagrodę specjalną dla filmu wybranego z całego programu festiwalu, który z szacunkiem podchodzi do innych krajów i kultur, a tym samym toruje drogę do dialogu.

Nyski Festiwal Filmowy odbywa się od 2004 roku, corocznie w maju. To, co wyróżnia festiwal to jego wszechstronny i międzynarodowy charakter: w ramach trójnarodowych konkursów prezentowane są aktualne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe, a ich pokazy odbywają się w ponad dwudziestu różnych miejscach w Polsce, Niemczech i Czechach. W programie festiwalu znaleźć można również inne cykle filmowe, a także koncerty, odczyty, wystawy i imprezy. Seria tematyczna Fokus tradycyjnie ukaże świeże spojrzenie na życie ludzi z trzech sąsiednich krajów oraz Europy Wschodniej. W tym roku cykl odbywa się pod tytułem „Female Perspectives”, szczególną uwagę kierując na kobiece perspektywy w kinie.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: neissefilmfestival
Zgłoszenia można również przesyłać za pośrednictwem FilmFreeway na stronie: filmfreeway.com

Źródło: Kunstbauerkino e.V.

Loading

Reklama
Reklama