Coraz więcej sklepowych kradzieży

Powołując się na dane Komendy Głównej Policji, „Rz” podaje, że „w 2022 r. liczba przestępstw kradzieży w sklepach wzrosła aż o 31,1 proc. w ujęciu rocznym, do ponad 32,7 tys.”. „Analizując dane z komend wojewódzkich, jedynie ta w Lublinie nie odnotowała wzrostu takich przestępstw. Z kolei liczba wykroczeń związanych z kradzieżami sklepowymi wzrosła o 21,5 proc., do 234,3 tys.”.

You are currently viewing Coraz więcej sklepowych kradzieży

— Wzrost kradzieży to jasny sygnał kłopotów na rynku, rosnące ceny powodują, że więcej osób się na to decyduje – mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Jak podkreśla gazeta, „nowe zjawisko, które widać teraz na rynku, to kradzieże produktów, które wcześniej nie ginęły masowo”. Chodzi — czytamy — „zwłaszcza o podstawowe produkty spożywcze”. — Za tym głównie stoją osoby, które robią to z pewnego przymusu. Druga kategoria to towary luksusowe – np. perfumy, drogie alkohole, drobna elektronika itd. I za tymi kradzieżami głównie stoją zorganizowane grupy przestępcze – mówi Maciej Tygielski, dyrektor zarządzający Grupą SkipWish.

Według dziennika, „zmiany widać także po tym, jakie sklepy są okradane”. „Z policyjnych statystyk wynika, że liczba wykroczeń związanych z kradzieżami w dużych sklepach w 2022 r. wzrosła o 20,8 proc., do 188,3 tys. Szybciej, bo o 24,6 proc., wzrosła ich liczba w małych sklepach. Odnotowano ich już ponad 46 tys.” — czytamy.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. koszews psk

    kradną bo jest drogo co sie dziwić,a debile pojda i zagłosuja na PiS

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama