Na majówkę do Zoo Görlitz Zdjęcie kontaktu

Niekończąca się przygoda ze zwierzętami, gry i zabawy przyrodnicze i wiele więcej w Zoo Görlitz-Zgorzelec

You are currently viewing Na majówkę do Zoo Görlitz  Zdjęcie kontaktu

Tegoroczna majówka ponownie oferuje nam sporo czasu wolnego, który można spędzić w gronie bliskich. I z pewnością w niejednej głowie pojawia się pytanie, dokąd wybrać się na majówkę! Z pomocą rusza Zoo Görlitz-Zgorzelec, miejsce idealne na wycieczkę z rodziną oraz bliskimi, w którym miłośnicy zarówno mali jak i więksi odkryją wiele ciekawostek ze świata przyrody i zwierząt.

W goerlitzkim zoo można spotkać zwierzęta na wyciągnięcie ręki. Nakarmić jeżozwierza, krowę, świstaka, osiołka i inne zwierzęta, pokarmem przygotowanym przez opiekunów zwierząt, a nawet dostać buziaka od wielbłąda.
Wiosna to czas, kiedy w zoo roi się od młodych zwierząt, oprócz kózek, owieczek, piskląt, być może uda się odkryć kolejne młode zwierzęta, jak na przykład zaglądające z torby mamy potomstwo kangura.
W Górnołużyckiej Zagrodzie Wiejskiej młode zwierzęta hasają razem z dziećmi naszych gości, które z radością masują kozy, owce i alpaki szczotkami do masażu lub próbują pracy opiekuna zwierząt.
Teren zoo to uroczy park z bogatą roślinnością, w którym odpoczynek znają także osoby pragnące odpocząć obcując z przyrodą i zwierzętami, na ławkach znajdujących się w cieniu drzew z widokiem na wybiegi zwierząt. 

 

 

Kulinarnym dopełnieniem majowej wycieczki do zoo będzie wizyta w barze „Korytkowo” z daniami oraz przekąskami
z regionalnych produktów ekologicznych.
Podczas kiedy rodzice rozkoszują się przysmakami dzieci mogą hasać na położonym obok, nagrodzonym przez UNESCO, mlecznym placu zabaw, wydoić drewnianą krowę, przejechać się drewnianym traktorem, „pomiziać” z królikami w „Świecie Królików” lub szukać przygody w „Stodole Odkrywców”.

Pory publicznego karmienia zwierząt: panda czerwona 10:00 i 14:45, lis stepowy 13:30, mangusty pręgowane 14:35, wydra, szop pracz i kangur 15:00, koziorożec alpejski 15:20.

Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec czynne jest 365 dni w roku. W maju od godz. od 9:00 do 18:00.
Więcej informacji na polskojęzycznej stronie www.nasze-zoo.pl.
Serwis w zoo, tablice informacyjne przy wybiegach zwierząt i inne także w j.polskim.

Do ZOObaczenia!

Foto: www.zoo-goerlitz.de, G.Drozd
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama