Tybetański festyn w Zoo Görlitz

Celebrowanie tybetańskiej kultury 11 marca od godz. 14 do 17 podczas kolorowego festynu tybetańskiego.

You are currently viewing Tybetański festyn w Zoo Görlitz

Goście odwiedzający goerlitzkie zoo każdego dnia mogą zanurzyć się w fascynującej kulturze tybetańskiej, pośród jaków, wielbłądów dwugarbnych, jeżozwierzy i innych zwierząt, w jedynej wiosce tybetańskiej w Europie. 11 marca od 14:00 do 17:00 dach świata w Görlitz ożywi kolorowy Festyn Tybetański.
„To także wyjątkowy dzień dla naszej wielbłądzicy Chemali. Tego dnia obchodzi 11. urodziny, które będziemy świętować o godzinie 14:00 podczas prezentacji zwierząt. Z tej okazji przygotowałam pewną niespodziankę” – zdradza trenerka zwierząt Kati Sommer.

Poza tym program tybetańskiego święta przewiduje: rzucanie odchodami jaka, które w Görlitz posłużą do zabawy dla młodszych i starszych, a w Tybecie zapewniają przetrwanie ostrej zimy. Od godziny 15:00, z kubkiem himalajskiej czekolady oraz tybetańskimi bajkami w tybetańskim domu rolniczym, zrobi się naprawdę przytulnie. Następnie, około 16:00, goście będą mogli przygotować tsampę, tybetański posiłek nomadów. Mieląc własnoręcznie jęczmień w kamiennym młynie doświadczą, ile siły wymaga przygotowywanie potraw w Tybecie.

Gości przybywających na Tybetański Festyn powita tybetańska flaga powiewająca nad bramą zoo, która wywieszana jest corocznie, 10. marca, w rocznicę tybetańskiego powstania przeciwko chińskiemu okupantowi. Zoo w Görlitz nie tylko okazuje solidarność z tybetańską ludnością, ale także realizuje tegoroczne hasło kampanii „Tybet, jesteśmy z tobą!”. Dla tych, którzy pragną doświadczać tybetańskiego życia oraz kultury bardziej intensywnie, goerlitzkie zoo oferuje ekskluzywne spotkania z wielbłądem dwugarbnym oraz objęcie patronatem tybetańskiego zwierzęcia.

Źródło: Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama