Muzyczny „Salon Romantyczny”

W sobotę 7 października o godz. 18:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom opery. Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie muzyczne pod tytułem „Salon romantyczny”.

You are currently viewing Muzyczny „Salon Romantyczny”

Autorzy koncertu tak opisują to wydarzenie: „Muzyka, którą dziś znamy jako klasyczną w XIX wieku miała status muzyki popularnej. Ulubione arie i duety operowe oraz fragmenty z symfonii grywano w kameralnym gronie w domach prywatnych. Niektóre z utworów instrumentalnych wręcz pisano z myślą o tym, że wykonywane będą głównie przy tego typu okazjach. Intymna atmosfera koncertów salonowych sprawiała, że kontakt muzyków z publicznością był zupełnie inny, niż na występach w wielkich salach. Tę właśnie atmosferę bardzo cenił sobie Fryderyk Chopin, który dużo bardziej wolał grać właśnie na takich wydarzeniach.”

 

 

Na październikowym koncercie u boku profesjonalistów: Anny Kopytko (mezzosopran) i Jerzego Owczarza (fortepian), wystąpią członkowie zespołu amatorskiego Dolnośląskich Salonów Muzycznych.

W rolach solowych: aplikant adwokacki – Franciszek Gwizdowski (baryton) oraz student Uniwersytetu Ekonomicznego – Radosław Szostak (tenor). Usłyszycie Państwo również prawniczo-medyczny zespół chóralny w składzie: Katarzyna Bakalarczyk (sopran), Karolina Rzeźnicka (alt), Ewa Jan (alt), Wojciech Wodniak (tenor), Piotr Kliber (tenor) i Jarosław Janas (baryton).

W programie między innymi wirtuozowskie utwory Chopina oraz arie i duety z oper Mozarta, Bizeta i Moniuszki.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia w MDK.

Loading

Reklama
Reklama