Mopy parowe – 5 powodów dla których warto ich używać

Mop parowy to urządzenie, które jako jedno z niewielu jest niedoceniane w gospodarstwach domowych. Kupujemy zaawansowane technologicznie odkurzacze, inteligentne piekarniki, inwestujemy w systemy zdalnego sterowania, a mop to… mop?

You are currently viewing Mopy parowe – 5 powodów dla których warto ich używać
Poniżej przedstawiamy 5 argumentów przemawiających za jego używaniem na co dzień.

Wysoka skuteczność

Mop parowy jest urządzeniem, które może się poszczycić wysoką skutecznością w sprzątaniu. Nie tylko usuwa cały nagromadzony kurz i brud, ale też blisko 99% bakterii, wirusów i grzybów. To jeden ze skuteczniejszych sposobów na bezpieczną dezynfekcję domu, jaki można stosować, a przy tym tani, wymagający minimum inwestycji. Z mopem parowym dom jest czysty i bezpieczny, także dla osób podatnych na infekcje oraz alergików.

Sprzątanie bez chemii

Ideą korzystania z mopa parowego jest sprzątanie bez użycia detergentów. Takie działanie ma szereg pozytywów, począwszy od ochrony środowiska, skończywszy na bezpieczeństwie domowników i gości. Coraz więcej osób uskarża się na rozmaite alergie na detergenty. Mop parowy pozwala skutecznie wyeliminować je z domu.

Co więcej – nie trzeba szukać alternatyw w postaci ekologicznych rozwiązań typu sok z cytryny na przebarwienia, ocet do dezynfekcji lub mydlany wyciąg z łupin orzechów włoskich do mycia różnych powierzchni. Mop parowy potrzebuje tylko wody.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Oszczędność jest słowem odmienianym ostatnio przez wszystkie przypadki, na pewno więc fakt, że korzystanie z mopa parowego pozwala na ich poczynienie, okaże się interesujący.

Statystyki podają, że przeciętna rodzina wydaje miesięcznie do 100 zł na detergenty. Oczywiście ceny różnią się w zależności od rodzaju, marki i wielkości użycia, niemniej już na tym uśrednionym przykładzie widać, że nie jest to mało. Wystarczy za podobną kwotę kupić mop parowy (w zbliżonej cenie można go nabyć tutaj: https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/mopy-parowe) i w ten sposób zaoszczędzić blisko 1000 zł rocznie.

Jeśli chodzi o czas, to oszczędzamy podwójnie. Po pierwsze nie biegamy po sklepach w poszukiwaniu detergentów, nie odwiedzamy drogerii i nie wertujemy internetu, polując na promocje. Po drugie – mopem parowym sprząta się zdecydowanie szybciej niż zwykłym. Mop wygrywa też z tradycyjnymi ściereczkami i mokrymi chusteczkami usuwającymi różnorakie zabrudzenia.

Wielofunkcyjność

Mop tylko do podłogi? Tak było w przypadku tradycyjnego mopa na kiju z wiadrem. Nadawał się do mycia podłóg w domu i ewentualnie na tarasie.

Nowoczesne mopy mają wymienne końcówki, które pozwalają na znacznie więcej. Na przykład mop https://www.eldom.eu/produkt/mop-parowy-pm850-alto ma aż 10 różnych wymiennych końcówek, które umożliwiają sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, czyszczenie blatów, mebli tapicerowanych, zabawek, glazury i wielu innych powierzchni.

To zresztą kolejny przyczynek do oszczędzania, bo do tej pory takie powierzchnie potrzebowały osobnych detergentów. Dzięki mopowi z wymiennymi końcówkami można dosłownie mieć dom bez chemii.

Łatwość obsługi

Jeśli chodzi o szeroko pojęte urządzenia domowe służące do sprzątania, które wymagają zasilania elektrycznego, to mop parowy z pewnością jest tym najprostszym w obsłudze. Cała „filozofia” używania go sprowadza się do napełnienia zbiornika wodą i włączenia mopa oraz – ewentualnie – wyboru odpowiedniej końcówki.

Taka konstrukcja wytrąca wszystkim domownikom z ręki broń w postaci wymówki: „Ja nie umiem tego obsłużyć”. Każdy umie obsłużyć mop parowy.

Loading

Reklama
Reklama