Młodzieżowe manewry ratowniczo-gaśnicze

W sobotę 30 września br. w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach odbyły się Młodzieżowe manewry ratowniczo-gaśnicze edycja nr 1 wraz z warsztatami tematycznymi.

You are currently viewing Młodzieżowe manewry ratowniczo-gaśnicze

W ramach manewrów organizatorzy – jednostka OSP Radomierzyce zorganizowali rajd rowerowy o tematyce ratowniczo-przyrodniczej, na trasie Radomierzyce – Koźlice wzdłuż Nysy Łużyckiej. Wydarzenie uroczyście otworzył Wójt Piotr Machaj i Prezes OSP Radomierzyce Sławomir Myśliwiec.

Przed rozpoczęciem rajdu ratownicy medyczni przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na trasie na uczestników czekały 4 punkty z zadaniami do zaliczenia o tematyce ratownictwa medycznego i przepisów przeciwpożarowych oraz z zakresu wiedzy flory i fauny obszaru Natury 2000. Na zakończenie uczestnicy przeszli szkolenie z zakresu bezpiecznych wędrówek górskich oraz technik wspinaczkowych z praktycznym wykorzystaniem na ściance wspinaczkowej.

 

 

Dyplomy za udział w manewrach jednostkom – MDP OSP Sławnikowice, MDP OSP Gronów, MDP OSP Trójca i MDP OSP Ruszów, wręczył Zastępca Wójta Marek Wolanin.

Zadanie zorganizowane przy udziale środków Gminy Zgorzelec w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na zadanie pn. „Manewry młodzieżowe ratowniczo-gaśnicze – edycja I oraz warsztaty tematyczne”

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Reklama
Reklama