Miłosne opowieści ze świata zwierząt w Zoo Görlitz

Czy zwierzęta też się całują? Jak randkują zwierzęta w zoo? I czy zwierzęce dzieci chodzą do przedszkola? Młodzi i starsi poszukiwacze przygód mogą poznać sedno tych pasjonujących pytań w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Zoo Görlitz.

You are currently viewing Miłosne opowieści ze świata zwierząt w Zoo Görlitz

Miłosny spacer po zoo odbędzie się pod przewodnictwem nowej pedagog, Franziski Leonhardt i z pewnością będzie się czym zachwycać.

„Bea i Beato, para gwarków z Naszego Zoo, są sobie przeznaczeni i sukcesywnie się rozmnażają. Jednak nie jest to takie oczywiste, gwarki są bardzo wymagające, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego partnera. Dlatego stworzono dla nich specjalne centrum randkowe, które znajduje się w Parku Ptaków Marlow” – wyjaśnia Franziska Leonhardt. „Kangury dobierają się w pary bardziej brutalnie, w wyniku walk bokserskich samców o prawo do samic. Nawet w przypadku mniej znanych mieszkańców ogrodów zoologicznych, takich jak jaszczurki krokodylowe, można odkryć niesamowite fakty. Ich młode rozwijają się w jajach, ale samice w ogóle ich nie składają”.

Jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie oraz wiele interesujących faktów z miłosnego życia zwierząt można zdobyć w każdy wtorek i piątek od 13 do 26 lutego 2023 o godz. 14:00, podczas saksońskich ferii zimowych. Spotkanie przy Ogrodzie Mangust. Udział w miłosnym spacerze jest bezpłatny, w ramach regularnego, dziennego biletu wstępu do zoo. Miłosne opowieści dostępne są także w j. polskim we wtorek 14 lutego i piątek 17 lutego.

Źródło: Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama