Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Instrumentach Muzycznych rozstrzygnięty!

15 maja 2024 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Instrumentach Muzycznych. Konkurs objęli patronatem: Burmistrz Miasta Zgorzelec oraz Wójt Gminy Zgorzelec.

You are currently viewing Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Instrumentach Muzycznych rozstrzygnięty!

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji 3-osobowych drużyn, jury w składzie: Małgorzata Fornagiel, Halina Hachak, Wiesława Żandarska i Dominik Lewicki, przyznało następujące nagrody:

I miejsce ex aequo dla uczniów: Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej; drużyna w składzie: Hanna Omilusik, Laura Wiewióra, Julia Małecka oraz Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie; drużyna w składzie: Antonina Cerobska, Emma Nowak, Miłosz Włos;

II miejsce ex aequo dla uczniów Szkoły Podstawowej „Tęcza” w Zgorzelcu; drużyna w składzie: Milena Kuczyńska, Anna Ptak, Laura Grabowska oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Osadników Wojskowych w Trójcy; drużyna w składzie: Wiktorija Bila, Zuzanna Moroz, Igor Korba;

III miejsce ex aequo dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku drużyna w składzie: Tymon Kochanowski, Oktawian Zinek, Wiktoria Grześków oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu; drużyna w składzie: Kaja Kondratnik, Nicola Gawluk, Nikola Ruszkiewicz.

W konkursie uczestniczyli także uczniowie ze szkół:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi „Cogito” w Zgorzelcu-
  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Iwaszkiewicza w Zgorzelcu-
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Żołnierzy Września 1939 roku w Pieńsku

Wszyscy uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Instrumentach Muzycznych zostali nagrodzeni. Wykazali się olbrzymią wiedzą i dużym zaangażowaniem w poznawaniu literatury muzycznej. W I etapie konkursu uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne. W II etapie – rozpoznawali instrumenty na podstawie materiałów audiowizualnych, w III etapie – rozpoznawali instrumenty na podstawie tylko materiałów audio. Konkurs przygotowała Małgorzata Fornagiel – teoretyk muzyki i pedagog Szkoły Muzycznej. Do konkursu przystąpiło 9 szkół z Miasta Zgorzelec, Gminy Zgorzelec oraz Miasta i Gminy Pieńsk.

Przypominamy, że trwa rekrutacja do zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej, a podania można składać w sekretariacie do 10 czerwca. Zapraszamy!

Dorota Barczyk

Loading

Reklama
Reklama