Mercedes zabezpieczony od pijanego kierowcy

Badanie alkomatem 42-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego potwierdziło, że mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile tej substancji.

You are currently viewing Mercedes zabezpieczony od pijanego kierowcy

Wczoraj przedpołudniem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie, że drogą wojewódzką nr 352 w kierunku Bogatyni jedzie pojazd marki Mercedes, którego sposób jazdy wskazuje, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. O zgłoszeniu zostały powiadomione wszystkie patrole będące w służbie. Najbliżej byli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zawidowie, którzy zauważyli wskazany samochód i zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, od którego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że kierujący ma w organizmie prawie dwa promile. Mercedes został odholowany na policyjny parking, a nieodpowiedzialny kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, który również zdecyduje co stanie się z pojazdem.

 

 

14 marca 2024 roku weszły bowiem w życie znowelizowane przepisy między innymi Kodeksu karnego. Zgodnie z art. 44b Kodeksu karnego może nastąpić przepadek pojazdu mechanicznego prowadzonego przez sprawcę lub jego równowartości.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama