Pracowita doba zgorzeleckich policjantów

Minionej doby policjanci z powiatu zgorzeleckiego interweniowali 45 razy. Podczas służby funkcjonariusze obsłużyli 6 kolizji drogowych. Zatrzymano 6 kierujących z sądowymi zakazami, 4 mężczyzn którzy posiadali przy sobie narkotyki i 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania. „Kryminalni” odzyskali skradziony telefon oraz utracony na terenie Niemiec motorower.

You are currently viewing Pracowita doba zgorzeleckich policjantów

Miniona doba to czas wytężonej pracy policjantów z całego powiatu zgorzeleckiego. W ciągu zaledwie 24 godzin policjantów wzywano 45 razy. W 6 przypadkach były to kolizje drogowe. Na terenie gminy Pieńsk odnaleziono 2 niewybuchy, które były zabezpieczane przez policjantów do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Policjanci na terenie powiatu zatrzymali 6 kierujących, którzy mieli orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów. Jeden z nich kierując pojazdem marki Nissan nie dostosował prędkości do warunków drogowych, uderzył w barierę ochronna i wypadł z drogi. W wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Ale na tym nie koniec przewinień 44-latka. Przy mężczyźnie ujawniono metamfetaminę oraz nabój, a miejscu jego zamieszkania rewolwer. Teraz za wszystkie popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniący służbę na terenie naszego powiatu zatrzymali 38 i 40-latka, którzy posiadali przy sobie marihuanę i metamfetaminę.

Jedno ze zgłoszeń, które odebrał dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu dotyczyło dwóch mężczyzn, którzy w jednym z marketów chcieli dokonać kradzieży towaru, szarpać się z pracownikami ochrony i odjechać w nieznanym kierunku pojazdem marki Nissan. Policjanci z Ogniwa-Patrolowo Interwencyjnego wspólnie z dzielnicowymi w wyniku podjętych czynności zatrzymali na jednej z ulic w Zgorzelcu wskazanego Nissana. Jak się okazało 28-letni kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, za to miał przy sobie amfetaminę, metamfetaminę oraz listki nasączone LSD. Natomiast 23-letni pasażer odpowie za usiłowanie kradzieży i posiadanie marihuany i metamfetaminy.

Podczas minionej doby policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy odzyskali skradziony telefon i motorower. Telefon został wydany właścicielowi. W sprawie motoroweru zatrzymany został 36-latek, który podejrzany jest o jego kradzież z terenu Niemiec. Mężczyzna usłyszał już zarzut, teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W ręce policjantów wpadły też osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. 40-latek i 60-latka zostali zatrzymani przez dzielnicowych z bogatyńskiego komisariatu. Mężczyzna po wpłaceniu grzywny uwolnił się od wykonania kary pozbawienia wolności, natomiast kobieta spędzi w więzieniu 24 dni. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki zatrzymali 42-latka, który był poszukiwany przez prokuraturę. Po pobraniu od niego oświadczenia o aktualnym miejscu pobytu mężczyzna został zwolniony.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama