Medalowy listopad UKS Energetyk

UKS Energetyk potwierdza świetną formę swoich zawodników, zdobywając najwyższe miejsca. W listopadowych zawodach pływackich miejsca na podium wywalczyli zarówno najmłodsi członkowie klubu, jak i Ci bardziej doświadczeni.

You are currently viewing Medalowy listopad UKS Energetyk

W niedzielę, 12 listopada 2023r. najmłodsi zawodnicy UKS ENERGETYK startowali w Wojewódzkiej Lidze Dzieci w Żaganiu. Nasz klub reprezentowali: Adriana Mandecka, Laura Ral, Maja Anacka, Serafin Raichenko, Sara Filipowicz, Natalia Olejarz, Emila Wiktor, Emilia Wiktor oraz Przemek Szalaty.

Najmłodsi ale z doskonałymi wynikami. W konkurencji 25 metrów st. grzbietowym dziewcząt 8 lat i młodszych UKS ENERGETYK zajął całe podium. Na najwyższym miejscu uplasowała się Ada Mandecka, 2 była Laura Ral a 3 miejsce przypadło Mai Anackiej. Wśród chłopców w tej samej konkurencji na 3 stopniu podium stanął Serafin Raichenko.

Zawodnicy 9 i 10 letni startowali na dystansach 50 metrów st. grzbietowym oraz 100 m st. zmiennym. Sara, Natalia, Emilka Pałys i Emilka Wiktor zajmowały odpowiednio miejsca 5, 10,20, 24 na dystansie 50 m grzbietem a stylem zmiennym 5, 7, 14, 15. Przemek Szalaty 50m grzbietem ukończył na 12 miejscu a wyścig w stylu zmiennym jedną pozycję wyżej.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudzają wyścigi sztafet. Nie inaczej było tym razem. Nasz zespół zajął doskonałe 5 miejsce w składzie Sara Filipowicz, Natalia Olejarz, Emila Wiktor i Przemek Szalaty.

Ale na tym nie koniec!

W dniach 10 – 12. listopada br. w Łodzi odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters. Zgorzelecki UKS ENERGETYK reprezentował Andrzej Daszyński. W zawodach wzięło udział 86 klubów i prawie 500 zawodników.

O doskonałym występie może świadczyć 8 medali i to aż 5 złotych. Na najwyższym stopniu podium Andrzej stawał za wyścigi na dystansie 200 m st. zmiennym, 800 m dowolnym, 200 m st. motylkowym, 400 m st. zmiennym oraz 100 motylem. 50 oraz 100 m st. grzbietowym i 400 m st. dowolnym ukończył na 3 miejscu.

Warto zaznaczyć, iż Andrzej w tym roku startował w kategorii 75 lat i tym samym udowadnia, że wiek to tylko liczba. Gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych sukcesów.

Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec. Dzięki temu możemy realizować założenia statutowe, m.in. wyjazdy i obozy sportowe. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom pływania i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK Zgorzelec.

Źródło: UKS Energetyk