Wygasa - 31.12.2024 r.

Wygasa - 31.12.2024 r.

Wygasa - 31.12.2024 r.

Wygasa - 31.12.2024 r.

Wygasa - 31.12.2024 r.

Wykup tu reklamę

Które marki elektrycznych aut najchętniej wybierają Polacy?

Polska droga do elektromobilności z roku na rok jest coraz bardziej zielona. W marcu 2024 r. liczba samochodów zasilanych wyłącznie energią elektryczną na polskich drogach osiągnęła rekordową liczbę 62 tys. Wśród nowych osobowych elektryków, które kierowcy najchętniej wybierają, Tesla utrzymuje swoją dominującą pozycję. Jakie jeszcze marki samochodów wybierają Polacy?

You are currently viewing Które marki elektrycznych aut najchętniej wybierają Polacy?

W marcu br. po polskich drogach jeździło ponad 62 tys. osobowych, dostawczych i ciężarowych samochodów całkowicie elektrycznych

  • Liczba samochodów zasilanych energią elektryczną w Polsce osiągnęła rekordową liczbę 62 tys.
  • Tesla utrzymuje dominującą pozycję wśród nowych wyborów samochodów elektrycznych
  • Najpopularniejszymi nowymi modelami BEV w marcu br. były Tesla Model 3, Tesla Model Y oraz Volvo EX30
  • Podium wśród marek zdominowały Tesla, Audi i Volvo
  • W Polsce funkcjonuje 6490 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych

Polska doświadcza gwałtownego wzrostu w zakresie elektromobilności, z rekordową liczbą samochodów zasilanych wyłącznie energią elektryczną. Według najnowszych danych z Polish EV Outlook Index (PEVO Index), opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności, IBRM Samar i Otomoto, liczba samochodów elektrycznych w Polsce rośnie z roku na rok. Końcem marca br. roku zarejestrowano łącznie 62657 samochodów zasilanych wyłącznie energią elektryczną (battery electric vehicles, BEV).

Dane potwierdzają wzrost zainteresowania elektromobilnością

W marcu 2024 r., z ogólnej liczby 62657 samochodów BEV, 56374 to samochody osobowe, co stanowi wzrost o 61 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. W tym samym miesiącu zarejestrowano 1705 nowych pojazdów tego typu, co oznacza spadek o 11 proc. w stosunku do marca 2023 r.

Które marki aut elektrycznych najchętniej wybierają Polacy?

Jak podaje serwis gramwzielone.pl, najpopularniejszymi nowymi modelami BEV w marcu br. były: Tesla Model 3 (388 sprzedanych egzemplarzy), Tesla Model Y (236) oraz Volvo EX30 (125). Podium wśród marek zdominowały: TeslaAudi Volvo.

Tesla jest jedną z najchętniej wybieranych marek aut elektrycznych w Polsce.

Autorzy raportu PEVO Index analizują także rynek wtórny samochodów elektrycznych w Polsce. Pod koniec marca 2024 r. na portalu Otomoto było 4335 ogłoszeń używanych samochodów BEV, co stanowi wzrost o 76 proc. w porównaniu do marca 2023 r. Najwięcej ofert dotyczyło modeli: Nissan Leaf, BMW i3 oraz Tesla Model 3.

Przybywa też stacji ładowania

W Polsce rozwija się także infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych. Końcem marca 2024 r. funkcjonowało 6490 ogólnodostępnych punktów ładowania, co oznacza wzrost o 37 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Najwięcej takich punktów znajduje się w WarszawieGdańskuSzczeciniePoznaniu oraz Krakowie.

Źródło: gramwzielone.pl.

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
×
×

Koszyk