Koniec bezterminowych praw jazdy

Dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów już od dekady mają ograniczoną ważność. Wydawane prawo jazdy ważne jest przez 15 lat. Również kierowcy ze znacznie większym stażem, będą zmuszeni wymienić dokument. Termin ustalono na 2033 rok.

You are currently viewing Koniec bezterminowych praw jazdy

Kierowców czeka wymiana dokumentów. Jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”, od ponad dekady, a dokładniej od 19 stycznia 2013 roku każdy dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów posiada określoną datę ważności, która nie przekracza 15 lat.

Niewielu pamięta, że również kierowcy ze znacznie większym stażem, będą zmuszeni wymienić dokument, mimo że ich prawo jazdy miało adnotację bezterminowego. Po 2033 roku wszyscy będą musieli legitymować się odnowionymi dokumentami.

 

 

Jak przypomina „DGP”, chodzi jednak o samą wymianę dokumentu i nie jest związane z ważnością uprawnień do prowadzenia pojazdów. Nie będzie potrzeby robienia również badań lekarskich jak w przydatku prawa jazdy wydawanego na określony czas.

Źródło: money.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Marek

    To jak złodziejskie państwo każe i narzuca wymianę dokumentu, to niech samo nam to zafunduje i zapłaci … Niech se wtedy wymieniają co chcą …

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama