Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na wystawę

Ewa Domańska-Dziemidowicz wieloletni plastyk Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, przepracowała w nim 20 lat, tworzyła scenografie do Teatru Bajek, niezliczone dekoracje na różne imprezy: Dni Zgorzelca, Festiwal Grecki i inne.

You are currently viewing Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na wystawę

Prowadziła Galerię Miejskiego Domu Kultury, w której aranżowała wystawy, a przez 20 lat było ich dziesiątki.

Opiekowała się grupą Euro-Art, zrzeszającą plastyków polskich i niemieckich, razem uczestniczyli w wielu plenerach i wystawach.

Przez wiele lat intensywnej pracy, gdzie tylko czasami mogła znaleźć czas na własną twórczość, wróciła do Miejskiego Domu Kultury na zajęcia dla dorosłych w Pracowni Plastycznej „Pod Kopułą”.Tu rozpoczął się jej powrót do twórczości własnej. Wcześniej malowała pejzaże, fantazyjne portrety kobiet, architekturę w akrylu.

 

 

W Pracowni spróbowała suchej pasteli i ta wciągnęła ją tak dalece, że stworzyła cykl martwych natur, które można podziwiać na tej wystawie.

Mnie osobiście zachwycają swoją kompozycją, uproszczeniem formy i sposobem malowania pastelą. Za każdym razem, gdy na nie patrzę cieszę się z kolorów i niebanalnej kompozycji, odczuwam radość z odnalezienia stylu swojej emerytowanej koleżanki.

Agata Szmigiel

Źródło: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama