Konwencja PiS odbędzie się w Turowie

W dolnośląskim Turowie, gdzie znajduje się kopalnia węgla brunatnego, odbędzie się w sobotę konwencja PiS – ustalił Polsat News. Początkowo partia rządząca planowała, że swoje wydarzenie zorganizuje w Łodzi. Nie wiadomo, czy konwencja będzie dokładnie w Turowie, czy też w pobliżu tej miejscowości.

You are currently viewing Konwencja PiS odbędzie się w Turowie

Początkowo planowano, że PiS swoje programowe wydarzenie zorganizuje w łódzkiej Atlas Arenie. Partia, po rezygnacji Tomasza Poręby z szefowania sztabem wyborczym i mianowaniu na jego następcę Joachima Brudzińskiego, zmieniła jednak lokalizację na Dolny Śląsk.

Polsat News dowiedział się, że konwencja odbędzie się w okolicy kopalni węgla brunatnego w Turowie. Na początku czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie wydał decyzję o wstrzymaniu wydobycia w Kopalni Węgla Brunatnego w Turowie. Zdaniem sądu działalność kopalni zagraża środowisku.

 

 

– Nie damy zamknąć tej kopalni. PiS chroni polskie górnictwo. Nigdy od naszej obietnicy nie odstąpimy – stanowczo zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził Turów po ogłoszeniu decyzji przez WSA.

Müller: Przyjdzie czas na spotkanie z mieszkańcami woj. łódzkiego

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany we wtorkowym „Graffiti” w Polsat News, czy konwencja faktycznie będzie w Turowie. Polityk nie chciał potwierdzić, ale też nie zaprzeczył.

Zapewniał przy tym, że w zmianie lokalizacji miejsca konwencji nie chodzi o zapowiedź prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Ogłosiła ona, że pieniądze, które PiS zapłaci za korzystanie z Atlas Areny, trafią na finansowanie metody sztucznego zapłodnienia in vitro.

– Niedawno jeszcze pani prezydent martwiła się, że tam przyjeżdżamy, teraz martwi się, że nie przyjeżdżamy. Bardzo jestem wzruszony. Spokojnie, przyjdzie jeszcze spotkanie z mieszkańcami województwa łódzkiego – komentował Müller.

PO i PiS odwiedzą Dolny Śląsk

W sobotę, w stolicy Dolnego Śląska – we Wrocławiu – wiec zaplanował lider PO Donald Tusk. Oznacza to, że tego samego dnia, w tym samym województwie, swoje wydarzenia mają dwie największe partie.

– Nie musimy być dokładnie w tym samym miejscu na placu, bo mogłoby się to niedobrze skończyć. Chcemy pokazać różne wizje Polski – komentował rzecznik rządu.

Źródło: polsatnews.pl

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Arrabiata

    Złodzieje do Bogatyni? Nie chcemy tu pisowskich ściemniaczy.

    1. Marek

      To ziemię elektoratu obecnej opozycji.*****. **”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama