„Kontakt z materią malarską II”

„Kontakt z materią malarską II” jest inspiracją i wyzwaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze odwagi plastycznej odnaleźć w sobie artysty.

You are currently viewing „Kontakt z materią malarską II”

Jesteśmy grupą ludzi niezwykle różnych, z innymi doświadczeniami życiowymi, zawodowymi, innymi życiorysami. To, co nas łączy, to chęć tworzenia, wrażliwość na sztukę w całej rozciągłości tego słowa.

Wielu z nas przez lata nie miało czasu, śmiałości i odwagi, aby zawalczyć o swoje marzenia. Dziś, po latach zapomnienia, odkrywamy na nowo swoje ukryte pragnienia i uśpione zdolności. Pieczołowicie, krok po kroku, poznajemy tajniki warsztatu artysty, tworzymy, ucząc się wzajemnych relacji ze sztuką i jej oddziaływania na innych.

 

 

W pracowni znaleźliśmy swój azyl, miejsce, w którym uśpione wizje stają się kreską, plamą, obrazem, czynnością twórczą. Tu ważna jest droga, jaką pokonujemy, aby osiągnąć cel. Choć sam cel jest tylko chwilą spełnienia, chwilą radości. To, co nas spaja, to chęć upiększenia swojego życia poprzez pracę twórczą, nadania odpowiedniej wagi potrzebie tworzenia z codziennym bytem.

Nasza grupa stale się powiększa. Przytula ludzi, podobnie wrażliwych, ale też tak odmiennych w swych gustach i wyborach. I to jest tak bardzo cenne, a wręcz bezcenne. Próbujemy odnaleźć siebie w tym pędzącym w szalonym tempie świecie, zatrzymać się na chwilę, chwytać pędzel, ołówek, węgiel w ciszy, akceptacji, przyjaźni, stworzyć obraz.

Ta wystawa to swoisty collage naszych poczynań, gdzie odkrywaliśmy na nowo różne techniki artystycznego wyrazu.

Agata Szmigiel
Instruktor plastyki, animatorka Pracowni Plastycznej
„Pod Kopułą” MDK w Zgorzelec

 

Loading

Reklama
Reklama