Konkurs fotograficzny

Konkurs organizowany jest przez Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu, Nadleśnictwo Węgliniec oraz Nadleśnictwo Ruszów przy współudziale Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu.
Pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Mariusza Wieczorka.

You are currently viewing Konkurs fotograficzny

Przyjedź do nas i poznaj piękno Borów Dolnośląskich! Zrób zdjęcie i weź udział w konkursie! Początek wiosny, przyroda w lasach rozpoczyna taniec, który już niedługo wybuchnie pełnią barw i życia. To piękny czas aby pokazać delikatność a zarazem siłę przyrody.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, poprzez który chcemy pokazać piękno i bogactwo różnorodności natury leśnej.

Chcemy propagować wyjątkowość naszej Gminy gdzie 82% powierzchni stanowią lasy sosnowe, bukowe oraz mieszane. Leśne tereny są ostoją ptactwa m. in. czapli, żurawia, głuszca, bielika, cietrzewia oraz bociana. W pobliżu Węglińca znajduje się rezerwat przyrody, a rosnąca tu sosna błotna jest osobliwością na skalę europejską. Charakterystycznym elementem krajobrazu wokół Węglińca są śródleśne stawy hodowlane, a zwłaszcza opuszczone stawy i oczka wodne, gdzie można spotkać piękne stanowiska unikatowych roślin torfowiskowych.

 

 

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia

W Borach Dolnośląskich na terenie gminy są wytyczone ścieżki rowerowe, piesze i szlaki konne więcej informacji znajduje się w linku turystyka w gminie.

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Dubai drahma

    Na mieście wszędzie zakas osa mówi że to jego ulubiony malarz

  2. Węgliniec

    Te lasy to słaby plener. Pani z urzędu i leśniczemu powinno być wstyd za stan tych lasów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama