Końcowa sprzedaż węgla – złóż wniosek!

We wtorek, 16 maja, rozpoczyna się sprzedaż końcowa węgla będącego w dyspozycji Gminy Miejskiej Zgorzelec, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu.

You are currently viewing Końcowa sprzedaż węgla – złóż wniosek!

Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać dodatkowego zakupu węgla od miasta, powinni złożyć stosowny wniosek. Termin sprzedaży węgla zostaje wydłużony do 31 lipca 2023 roku.

Urząd Miasta podkreśla, że w związku z podpisaną 27 kwietnia 2023r. przez prezydenta RP nowelizacją ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe zniesiony został limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe. Niezależnie od tego, czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.  Zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla również w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego.

Wnioski przyjmowane będą w formie papierowej w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec oraz elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP (umzgorzelec) od dnia 16 maja (wtorek) do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca i rozpatrywane będą w kolejności wpływu.

Gmina Miejska Zgorzelec do sprzedaży końcowej posiada GROSZEK w ilości – 50 ton.
Cena węgla wynosi 2.000,00 zł brutto za tonę.

Załączniki do pobrania znajdują się na stronie Urzędu Miasta Zgorzelec.

Źródło: UM Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama