Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu informuje

W dniu 10 kwietnia 2023 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zgorzelcu zostali zadysponowani do zdarzenia w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.

You are currently viewing Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu informuje

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że dwie osoby – kobieta oraz 6-cio letnie dziecko zostały podtrute tlenkiem węgla.

Kobieta uskarżała się na zawroty głowy, a dziecko było nieprzytomne. Strażacy natychmiast ewakuowali poszkodowanych z mieszkania w miejsce bezpieczne i przystąpili do udzielania pomocy medycznej z zakresu KPP – podano tlen oraz udzielono wsparcia psychicznego.

 

 

Po odzyskaniu przytomności przebadano obie osoby na zawartość tlenku węgla w organizmie, który został stwierdzony. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, któremu przekazano poszkodowane osoby, następnie zostały przewiezione do szpitala.

W dalszych działaniach ustalono, że przyczyną występowania tlenku węgla w mieszkaniu była nieprawidłowa praca piecyka gazowego.

Sezon grzewczy wciąż trwa, dlatego przypominamy o regularnych przeglądach urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych, a także namawiamy na wyposażenie swoich mieszkań w czujki tlenku węgla.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Mieszkanka tego budynku.

    Powodem zatrucia było cofanie z junkersa do pomieszczenia przez włączony wentylator kuchenny . Piecyk gazowy i wentylacja kominowa są szczelne. Kominiarz i gazownik po ekspertyzie nie stwierdzili wady komina i pieca . Poinformowali , że nie można uruchamiać wentylatora przy uruchomionym piecu .wentylator cofa spaliny do pomieszczenia zamiast do komina .

  2. buldoczek

    A jak mam pompę ciepła to też czujnik musi być ? 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama