Kierowco bądź ostrożny!

Zimowa aura niesie za sobą poważne utrudnienia na drogach. Zgorzeleccy policjanci przypominają, by w takich warunkach brać pod uwagę między innymi dłuższą drogę hamowania i unikać gwałtownych manewrów Pamiętajmy, że zimowa aura wymaga zachowania rozwagi od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną wczorajszych kolizji. Na terenie powiatu zgorzeleckiego doszło do siedmiu tego typu zdarzeń. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń i wszyscy kierujący byli trzeźwi. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatami, jeden został pouczony i wobec ostatniego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

You are currently viewing Kierowco bądź ostrożny!

Na dworze przepiękna zimowa aura. Jednak dla pojazdów, kiedy jezdnia jest oblodzona i pada śnieg, droga hamowania znacznie się wydłuża. Tylko wczoraj na drogach powiatu zgorzeleckiego doszło do siedmiu kolizji drogowych. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń, a wszyscy kierujący byli trzeźwi. Główną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

 

 

Zgorzeleccy policjanci apelują do kierujących o rozwagę oraz zmniejszenie prędkości.

Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na śliskiej nawierzchni, czy błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Pamiętajmy również o prawidłowym przygotowaniu samochodu do jazdy, nie zapominając o korzystaniu z zimowych płynów do spryskiwaczy oraz sprawdzeniu ogumienia swoich pojazdów.

Zanim ruszymy w drogę pamiętajmy, aby odśnieżyć samochódZalegające na dachu, czy na naczepie pojazdu warstwy śniegu lub lodu, mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Apel kierujemy również do pieszych, aby zachowali większą ostrożność. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze pieszy będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama