Jednego dnia dwukrotnie złamała zakaz prowadzenia pojazdów

Niestety pomimo grożących konsekwencji wciąż zatrzymywani są kierowcy, którzy lekceważą decyzje sądu.

You are currently viewing Jednego dnia dwukrotnie złamała zakaz prowadzenia pojazdów

Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Tymi czynami zabronionymi są: spowodowanie wypadku drogowego lub katastrofy w komunikacji albo sprowadzenie jej bezpośredniego niebezpieczeństwa, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień do kierowania czy złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych nieposiadających uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godzinie 20:00 funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z ulic w mieście kierującą pojazdem marki Volkswagen. 43-latka od marca posiada cztery zakazy kierowania pojazdami. Funkcjonariusze poinformowali kobietę o konsekwencjach, jakie poniesie za złamanie zakazu i zakazali dalszego kierowania samochodem.

 

 

Jednak już kilka godzin później, około 23:30, policjanci z Referatu Prewencji bogatyńskiego komisariatu ponownie zatrzymali kobietę. Tym razem kierowała pojazdem marki Audi.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama