Znaczna ilość narkotyków, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz jednoślady pochodzące z kradzieży zabezpieczone przez zgorzeleckich policjantów

W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 47-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków.

You are currently viewing Znaczna ilość narkotyków, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz jednoślady pochodzące z kradzieży zabezpieczone przez zgorzeleckich policjantów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W wyniku przeszukania garażu i pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli hulajnogę, dwa rowery oraz woreczki foliowe z krystaliczną substancją i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

 

 

Sprawdzenie w dostępnych bazach danych zabezpieczonych jednośladów pokazało, że zostały skradzione na terenie Niemiec. Natomiast znalezione substancje to metamfetamina w ilości ponad 220 gramów.

Zatrzymany na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, udzielanie ich innej osobie, paserstwo rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

Teraz 47-latkowi za popełnione przestępstwa może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama