Jakie narzędzia warto wykorzystać do zdalnej pracy w zespole?

Coraz częściej możemy spotkać się z ofertami pracy zdalnej. Taka forma wykonywania przez nas danych usług dla wielu może okazać się kilkukrotnie wygodniejsza oraz bardziej produktywna niż tradycyjna praca stacjonarna.

You are currently viewing Jakie narzędzia warto wykorzystać do zdalnej pracy w zespole?
Oh no it's a disaster. Man having problem due to computer error. Angry student who didn't make backup of his data and deleted something by mistake sitting at working desk and shouting at his laptop PC
Dzieje się tak, gdyż niektórzy ludzie o wiele lepiej radzą sobie, spędzając czas samotnie w domu. Introwertycy nie przepadają za spędzaniem dużych ilości czasu w tłocznych miejscach, przez co przebywając w samotności, ich praca jest o wiele bardziej zdynamizowanie i przyjemniejsza. Jednak w jakie narzędzia musimy zaopatrzyć się przed rozpoczęciem przygody z ową formą pracy?

Niezbędne narzędzia

Jak wiadomo każdy człowiek ma inne preferencje, dlatego narzędzia do pracy zdalnej powinny być indywidualnie dostosowane do naszych potrzeb, a także spełniać wszelkie wymagania. Wyróżniamy kilka narzędzi, dzięki którym praca zdalna w zespole przebiega sprawnie i pomyślnie. Najważniejszymi narzędziami są:

  • Komunikatory
  • Aplikacje służące do zarządzania projektami
  • Kalendarze i organizatory

Jaki komunikator wybrać?

Z uwagi na to, iż komunikatory używane są przez niemalże każdego z nas na co dzień, ich wybór jest na prawdę ogromy. Powszechnie stosowane, sprawdzone komunikatory to:

  • Skype
  • Discord
  • Messenger
  • Zoom
  • Teams

Skype

Ten komunikator śmiało możemy zaliczyć do najpopularniejszych tego typu aplikacji na świecie. Jest on dostępny zarówno dla osób pracujących na komputerach bądź laptopach, jak i tych, którzy preferują wykonywanie obowiązków na przenośnych urzadzeniach. Dzięki wysokiej jakości obrazu i dźwięku jesteśmy w stanie prowadzić rozmowy grupowe lub prywatne nawet przez cały dzień!

Discord

Discord to stosunkowo prosty w obsłudze komunikator, który daje nam możliwość komunikowania się poprzez rozmowy głosowe bądź też korzystanie z czatu grupowego. Wysyłając wiadomości, możemy szybko porozumieć się z członkami naszego zespołu, nawet jeśli miejsce, w którym aktualnie przebywamy, nie umożliwia nam przeprowadzenia rozmowy na żywo.

Messenger

Podobnie jak w przypadku Skype’a jest on równie rozpoznawalny. Aplikacja pozwala na prowadzenie wielogodzinnych rozmów o dobrej jakości dźwięku i obrazu. Możemy brać udział w konwersacjach grupowych lub prywatnych. Jest to bardzo przejrzysty, a zarazem prosty w obsłudze komunikator, przez co każdy z nas powinien szybko odnaleźć się w jego obsłudze.

Zoom

Platforma działa bardzo szybko, co pomaga w komunikacji, nawet gdy nie mamy zbyt dużo czasu na rozmowę. Oprócz tego dana osoba może obserwować tylko mówiącego lub wszystkich uczestników jednocześnie poprzez dostosowanie ustawień.

Teams

Komunikator podobnie jak poprzednie służy zarówno do tworzenia rozmów grupowych, jak i wysyłania wiadomości tekstowych. Firma Microsoft zadbała o przejrzystość platformy, tym samym zapewniając nam duży komfort użytkowania.

Przechowywanie niezbędnych plików — jakie narzędzie wybrać?

Wszelkie projekty, które tworzymy sami lub z innymi osobami, powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu, gdyż korzystając z nieodpowiednich narzędzi łatwo o utratę ważnych dokumentów, informacji itp. Google Drive oferuje nam 15 gigabajtów dla każdego użytkownika. Ponadto otrzymujemy dostęp do wglądu we wszystkie wysłane pliki, dzięki czemu nie musimy wysyłać ich do każdego z osobna. Narzędzie sprawia, iż możemy przetrzymywać dużą ilość informacji w jednym miejscu, więc zaoszczędzimy sporo czasu, który przeznaczylibyśmy na ich znajdowanie.

Kalendarze i organizatory internetowe

Kiedy zależy nam na szybkim znalezieniu nowej pracy, możemy odwiedzić stronę https://www.aplikuj.pl/praca/zgorzelec. Jednak, aby w pierwsze dni naszej przygody z nowym stanowiskiem nie podpaść pozostałym pracownikom albo nawet szefowi, warto dobrze rozplanować swój czas oraz pamiętać o wszystkich zaplanowanych spotkaniach. W tym celu powinniśmy użyć sprawdzonych kalendarzy internetowych. Definitywnie najprostszym w obsłudze i najczęściej wybieranym narzędziem jest kalendarz Google. Narzędzie pozwala nam na tworzenie wspólnego kalendarza wraz z pozostałymi użytkownikami. Cały zespół widzi swoje plany, lokalizacje oraz wysyłane przypomnienia o danych wydarzeniach, które zostaną przez nas zapisane. Aplikacja dostępna jest na smartfon z androidem, a także IOS-em.

Korzystając z serwisów takich jak https://www.aplikuj.pl/ znalezienie pracy zdalnej, nie powinno stanowić żadnego problemu. Jednak zanim przystąpimy do działania i podpiszemy umowę z nowym pracodawcą, warto zapoznać się z niezbędnymi narzędziami i nauczyć się je obsługiwać. Możemy bezproblemowo znaleźć od groma tego typu aplikacji lub stron internetowych, dlatego każdy pewien wybrać coś dla siebie!

Loading

Reklama
Reklama