Ile zapłacimy za węgiel na grilla przed majówką?

Wielkimi krokami zbliża się majówka, co dla wielu Polaków jest równoznaczne z uroczystym niemal rozpoczęciem sezonu grillowego. Na półkach praktycznie wszystkich większych sklepów można zobaczyć już brykiet i węgiel drzewny potrzebny do rozpalenia ognia. Sprawdziliśmy, ile w tym roku trzeba będzie zapłacić za opakowanie.

You are currently viewing Ile zapłacimy za węgiel na grilla przed majówką?

Coraz dłuższe dni i wyższe temperatury zachęcają do rozpoczęcia sezonu grillowego. Prawdziwa inauguracja w wielu polskich domach nastąpi podczas zbliżającej się wielkimi krokami majówki. W sklepach już od jakiegoś czasu mocno reklamowane są produkty potrzebne na grilla.

Wśród nich jest oczywiście także brykiet oraz węgiel drzewny, który drożał szczególnie w ubiegłym roku. Wtedy średnia cena 2,5 kg opakowania wzrosła z 8,99 zł do 11,99 zł. W tym roku spodziewano się, że ceny poszybują jeszcze bardziej w górę. Z ustaleń dziennikarzy „Faktu” wynika, że jeszcze dwa tygodnie przed majówką cena opakowania brykietu w sklepach wynosiła nawet około 15 zł. Sprawdziliśmy więc, czy przed zbliżającym się długim weekendem ruszyły jakiekolwiek promocje.

Największe sklepy prześcigają się w promocjach na brykiet i węgiel

Porównaliśmy ceny brykietu i węgla oferowanego przez sześć popularnych sieci supermarketów w Polsce: Biedronki, Kauflandu, Auchan, Carrefoura, Aldi oraz Lidla. W okresie tuż przed majówką wiele z nich postanowiło przygotować specjalne promocje dla swoich klientów. Wybór jest bardzo duży, a w niektórych z nich posiadacze kart lojalnościowych mogą zapłacić za jedno opakowanie nawet mniej niż 10 zł.

Wielka promocja w Kauflandzie

W najnowszej ofercie promocyjnej sklepu Kaufland nie brakuje produktów na grilla. Od 26 kwietnia do 2 maja klienci mogą kupić tam opakowanie brykietu z węgla drzewnego za 6,99 zł. Warunkiem jest okazanie karty lojalnościowej i pojawienie się przy kasie z trzema 2,5 kg opakowaniami. Osoby nieposiadające karty zapłacą o 2 zł więcej. Obowiązuje także limit trzech opakowań na jedną osobę w ciągu jednego dnia. Każda kolejna paczka kosztować będzie już 14,99 zł.

Tyle za węgiel w Carrefourze

Carrefour nie ma dla swoich klientów tak atrakcyjnej oferty. W tym sklepie za 2,5 kg opakowanie węgla drzewnego zapłacimy 14,99 zł. Dostępne ma być także opakowanie ważące 2 kg. Ono z kolei kosztuje 12,99 zł. Te ceny mają obowiązywać od 25 kwietnia do 6 maja.

Loading

Reklama
Reklama