Ile kosztują wakacje nad polskim morzem?

Plaża, szum fal, pyszna rybka – tak urlop nad polskim morzem wyobraża sobie większość spragnionych wypoczynku, zapracowanych rodziców i ich pociech. Rzeczywistość potrafi jednak przytłoczyć – wysokie ceny, mnóstwo turystów, kolorowe stragany, które na każdym kroku kuszą jedzeniem i zabawkami.

You are currently viewing Ile kosztują wakacje nad polskim morzem?
Czego można się spodziewać, decydując się na urlop nad polskim morzem? Gdzie szukać miejsc, w których rzeczywiście można wypocząć?

Nocleg – domek, hotel, pokój

Zarezerwowanie noclegu to pierwsza kwestia, którą zwykle planujemy. Ceny zakwaterowania różnią się w zależności od wielkości miejscowości, od odległości od morza, a także standardu i rodzaju wynajmowanego lokum. W sezonie oczywiście ceny również są wyższe niż w pozostałych okresach w roku. Najkorzystniej finansowo wychodzą domki. Jeżeli wybieracie się czteroosobową rodziną to za dobę zapłacisz nawet poniżej 100 zł/os. Warto jednak pamiętać, że wielu wynajmujących dolicza sobie również koszt zużytej energii elektrycznej. Wynajęcie apartamentu w zależności od standardu wynosi około 400 zł za dobę. Z kolei pokoje to dobra alternatywa dla tych, którzy nie potrzebują dostępu do kuchni, nie chcą gotować i są nastawione na głęboki relaks. Ceny pokoi w hotelach z zapleczem SPA to wydatek około 600 zł za dobę. Poszczególne oferty wraz z cenami możesz porównać na stronie: https://www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-nad-morzem. Znajdziesz tam całe mnóstwo miejsc, w których będziecie się wspaniale bawić całą rodziną.

Jedzenie i drobne przyjemności

Z pewnością nieraz słyszałeś o „paragonach grozy”. Można uniknąć odwiedzania restauracji na dwa sposoby – wykupując pobyt z wyżywieniem lub decydując się na samodzielne gotowanie. W przypadku pierwszej opcji posiłki regulują rytm dnia i to do godzin śniadania czy obiadu trzeba dostosować potencjalne wycieczki czy plażowanie. Na stronie: https://www.wakacjezdzieckiem.pl/ znajdziesz ciekawe miejsca, które mają w ofercie opcję wyżywienia i są dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Samodzielne gotowanie wymaga pewnego wysiłku, na co często w trakcie urlopu nie mamy ochoty. Ile więc kosztuje obiad w restauracji? Podobnie jak w przypadku noclegu – to zależy, głównie od lokalizacji (im bliżej plaży tym drożej), rodzaju jedzenia oraz samej miejscowości turystycznej. Zanim zamówicie obiad, sprawdź w karcie dań czy ceny są podane za zestaw czy 100 gram ryby. Jeżeli chcesz uniknąć niespodzianek i mieć kontrolę nad wydatkami wybierz gotowe danie. Coraz więcej miejsc oferuje ciekawe wariacje kulinarne oparte na regionalnych składnikach.

Większe, turystyczne miasta, jak na przykład Sopot czy Gdańsk oferują wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Za wejściówki będą musieli zapłacić dorośli – większość małych dzieci może liczyć na darmowe zwiedzanie. Warto wcześniej sprawdzić, jakie atrakcje w pobliżu możesz znaleźć i gdzie wybrać się w razie deszczowej pogody.

Loading

Reklama
Reklama