Gramy z 32. WOŚPem! Bawimy się i pomagamy!

“Płuca po pandemii – gramy dla dzieci i dorosłych”.

You are currently viewing Gramy z 32. WOŚPem! Bawimy się i pomagamy!

Pozostał niespełna tydzień do finału najgłośniejszej z orkiestr! Zgorzelecki #175sztab WOŚP wraz z przyjaciółmi dopinają ostatnie tematy, by 28 stycznia przyjąć pod zielony dach MDKu Nas i Nasze wielkie serducha! Bądźmy tam razem w godz. 14:00 -20:00!

Oczywiście, że najważniejsze są darowizny do puszek i aukcje! To dzięki nim dokładamy swoje cegiełki do tej wielkiej machiny, która od lat wspomaga leczenie i ratowanie życia w Polsce! Ale każdy finał WOŚP ma być także okazją do spotkania się i czerpania radości ze wspólnych chwil. Dlatego nie może na nim zabraknąć atrakcji.

 

 

Jak orkiestra to orkiestra!

Tegoroczny finał WOŚP w Zgorzelcu rozpoczniemy muzycznym przytupem z Orkiestrą Reprezentacyjną PGE KWB Turów. Orkiestra pod batutą Mariusza Sawckiego, w pełnym pozytywnej energii repertuarze, przejdzie spod „ryneczku kwiatowego” do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. A tam…. do wieczora będzie się działo!!!

Na wstępie, o godzinie 14:10 w holu MDKu wystąpią dzieciaczki z Chatki Puchatka. Tuż po nich, w sali widowiskowej koncert zespołu Swing & Blues Jazz Orchestra. O 15:00 wystartujemy z pierwszą aukcją niecodziennych rękodzieł, super gadżetów czy voucherów usługowych. Do 20:00, przez cały czas trwania finału, w holu MDKu licytacje przeplatać się będą z występami artystycznymi. A wśród nich: o 15:10 posłuchamy utalentowanych zgorzeleckich wokalistek, a o 18:30 uczniów Szkoły Muzycznej. W międzyczasie podziwiać będziemy pokazy tańca, występy INNA SHOW czy Organic Fitness. Pojawią się stanowiska lokalnych instytucji, fundacji czy stowarzyszeń tj. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu (z tajemniczymi klockami) czy Fundacja Nasze Dzieci.  

W sali widowiskowej koncerty zagrają m.in. Turoszowianie i Tacy Sami. O 19:10 zobaczymy tam występy raperów, a po 20:00 Zespół 4 Shadow.

Sala konferencyjna MDKu to sala pokazów tj. pokazy ratownictwa czy sztuk walki Kick- Fighter. To również miejsce naszej WOŚPowej kawiarenki z pysznymi ciastami i kawą.

Na najmłodszych czekać będą „chodzące maskotki”, miejsca gier i zabaw a Kino PoZaNoVa zaprosi na specjalne pokazy filmowe przez cały czas trwania finału.

Przed MDKiem będzie można podziwiać motocykle i ciężarówki, obejrzeć z bliska wóz strażacki czy poznać tajniki pracy Straży Granicznej, upiec kiełbaskę bądź pojeść sycącej, gorącej grochówki.

Do zgorzeleckiego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołącza PWiK „Nysa”, otwierając swoje drzwi dla mieszkańców i turystów. Za wrzut do puszki, zobaczyć będzie można przepiękną panoramę nie tylko Zgorzelca, ale również Görlitz! Zapraszamy 28 stycznia, od godziny 10:00 do 15:00.

Dodatkową atrakcję zapewni też galeria handlowa Zgorzelec Plaza, gdzie od 15:00 do 18:00 czas umilać będzie DJ.

Tradycyjnie też, w całym mieście spotkać będzie można WOŚPowych wolontariuszy z puszkami.

Grajcie z nami w pomaganie!

Przypominamy:

  • Przedmioty aukcyjne do piątku, 26 stycznia, można przynosić do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1. Wszelkie informacje dot. przekazania przedmiotów na licytację – Janusz Pawul (tel. 785 990 353). Wszystkie podarowane przedmioty, które nie znajdą nabywców w bezpośredniej licytacji, trafią po Finale na WOŚP-owe aukcje na Allegro.
  • Wciąż trwa akcja „Biblioteka z Orkiestrą”. Do 26 stycznia w Wypożyczalni (ul. Bohaterów Getta 1) za wrzucenie datku do puszki WOŚP kary za przetrzymanie książek będą anulowane.
  • Naszą zbiórkę możesz wspomóc poprzez e-skarbonkę. Wejdź na stronę eskarbonka.wosp.org.pl i wrzuć coś od siebie do wirtualnej puszki!

Źródło: zgorzelec.eu

Reklama
Reklama