Gmina Sulików sięga po środki na zagospodarowanie terenu przy ul. 8 Maja w Sulikowie

Gmina Sulików z myślą o zagospodarowaniu terenu przy cmentarzu komunalnym w rejonie ulicy Brzozowej i 8 Maja w Sulikowie stara się o pozyskanie środków zewnętrznych na utworzenie w tym miejscu, swoistej enklawy zieleni.

You are currently viewing Gmina Sulików sięga po środki na zagospodarowanie terenu przy ul. 8 Maja w Sulikowie

Planowane zagospodarowanie terenów zielonych o elementy ekostabilizacyjne na powierzchni terenu ok. 0,4023 ha obejmie m.in.: wycinkę samosiejek, usuniecie pozostałości karp korzeniowych, rekultywację i niwelację całego terenu objętego realizacją, pielęgnacje drzew rodzimych znajdujących się na terenie działek, wykonanie prac ziemnych, korytowanie ścieżek, nasadzenia drzew owocowych, drzew szczepionych na pniu, wykonanie trawników i łąk kwietnych.

„Teren częściowo porośnięty samosiejkami posiada duży potencjał. W ramach jego zagospodarowania chcemy stworzyć atrakcyjną i ogólnodostępną przestrzeń spacerowo-rekreacyjną z wyeksponowanymi nasadzeniami zielonymi, łąkami kwietnymi i alejkami.

Na realizację zadania chcemy pozyskać środki z Funduszu Małych Projektów Turów w ramach ogłoszonego naboru przez Euroregion Nysa” – dodał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików.

Źródło: Urząd Gminy Sulików

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Ufo

    Wójcie nie kombinuj,zostaw ten teren na cmentarz,niebawem obecny się zapełni!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama