Festiwal Kobiet z Fundacją Twoja Droga

We wrześniu, październiki i listopadzie Fundacja „Twoja Droga” zaprasza mieszkanki powiatu zgorzeleckiego na cykl wydarzeń (warsztatów, spacerów i spotkań) dzięki, którym niegroźna im będzie jesienna chandra i spadek nastroju, a stres dnia codziennego, chociaż na chwilę, ustąpi miejsca relaksowi i przyjemności.

You are currently viewing Festiwal Kobiet z Fundacją Twoja Droga

Napięcia jakie przeżywamy, jeśli są dobrze wykorzystane, potrafią działać aktywizująco. Dopiero w chwili przekroczenia naszego progu odporności, stres zaczyna nam poważnie szkodzić. Wtedy pojawiają się potencjalne kłopoty zdrowotne powodowane psychosomatyką. Sztuką więc nie jest unikanie napięć, ale takie działanie, abyśmy były zmobilizowane i z ekscytacją spoglądały na kolejne wyzwania.
Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia, w tym dobrostanu psychicznego, dzięki możliwości doświadczania dobroczynnego wpływu na stan psychiczny i fizyczny kobiety różnych sposobów i metod radzenia sobie ze stresem.

 

 

Dlaczego tylko kobiet zapyta ktoś? Bo jak wskazują cyt. „Badania epidemiologiczne, na depresję cierpi około 2 razy więcej kobiet niż mężczyzn. Istotną rolę odgrywają tu czynniki hormonalne, genetyczne i psychospołeczne”, a jedną z przyczyn jest  także długotrwały stres.

DLA KOGO JEST TEN PROJEKT?
Projekt skierowany jest do Kobiet między 18. a 60. rokiem życia, mieszkanek powiatu zgorzeleckiego, które wyrażą chęć wzięcia w nim udziału ze względu na wartościowy dla nich cel projektu. Partnerkami społecznymi w projekcie są Studniczanki Koło Gospodyń Wiejskich oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Jerzmankach „Jerzmanianki”.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNY.

Szczegółowe informacje o programie i zapisach na profilu fb Fundacja Twoja Droga

Zadanie „Festiwal Kobiet – Jesienią Otulona- Edycja 2023” jest realizowane w ramach programu Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.#NOWEFIO

Operatorzy Małych Inicjatyw na Dolny Śląsk
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
Stowarzyszenie TRATWA
Fundacja Umbrella

Źródło: Fundacja Twoja Droga

Loading

Reklama
Reklama