Europejska Majówka – Panel wspominkowy „To już 20 lat!”

Trwa odliczanie do Europejskiej Majówki. Start już w najbliższą środę, 1 maja. W pierwszej części dnia świętujemy na Skwerze Popiełuszki, a późnym popołudniem w Miejskim Domu Kultury. Czeka nas panel wspomnieniowy z udziałem gości specjalnych, otwarcie wystawy i poczęstunek. Wszystko w Miejskim Domu Kultury. Zapraszamy!

You are currently viewing Europejska Majówka – Panel wspominkowy „To już 20 lat!”

Dwie dekady temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, co dla mieszkańców naszego miasta oznaczało wiele zmian. Czy na lepsze? Jak zapamiętaliśmy ten czas?

Odpowiedzi będziecie mogli poszukać na planszach wystawy „20 lat Polski w UE z perspektywy Zgorzelca”, którą Muzeum Łużyckie opracowało specjalnie na tę okazję. Od 1 maja będziemy ją prezentować w holu Miejskiego Domu Kultury, gdzie tego samego dnia, ale po południu, spróbujemy dowiedzieć się jak historyczne wydarzenie sprzed dwóch dekad zapisało się w pamięci: nadburmistrza Gӧrlitz Rolfa Karbauma, burmistrza Zgorzelca Mirosława Fiedorowicza i starosty zgorzeleckiego Andrzeja Tyca. Wszyscy trzej będą gośćmi specjalnymi wspominkowej rozmowy, na którą zapraszamy na godz. 17.00 do Sali widowiskowej MDK.

 

 

Po spotkaniu, wszystkich uczestników, gości, słuchaczy i mieszkańców zapraszamy na poczęstunek, nawiązując w ten sposób do pierwszomajowego śniadania na moście sprzed 20 lat.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama