BOGATYNIA – Tour the Tripoint

Trzy miasta, dwa koła, jeden rajd! 11 maja odbył się Tour de Tripoint – sportowo-rekreacyjne wydarzenie z eurowyborami w tle.

You are currently viewing BOGATYNIA – Tour the Tripoint

Ponad 340 rowerzystów 11 maja opanowało drogi wokół trójstyku. Na starcie przejażdżki po malowniczym polsko-czesko-niemieckim pograniczu stawili się nie tylko lokalni miłośnicy dwóch kółek, ale także zawodnicy z Jablonca n. Nisou, Drezna, Chemnitz, Berlina, Szczecina, Poznania, Krakowa, Łodzi, a nawet Warszawy.

Nie trzeba było mieć wielkiego doświadczenia, by przeżyć ekscytującą przygodę rowerową, ponieważ organizatorzy przygotowali dwie trasy: 50 i 80 km, ze startem i metą w Zittau oraz punktami kontrolnymi i gastronomicznymi w Hradku i Bogatyni. Było głośno, radośnie, kolorowo a przede wszystkim międzynarodowo, jednak zanim burmistrzowie Wojciech Dobrołowicz i Thomas Zenker otworzyli rajd, minutą ciszy została uczczona pamięć zmarłego Josefa Horinki, burmistrza partnerskiego Hradka nad Nysą.

 

 

Zainteresowanie Tour de Tripoint było bardzo duże, a samo wydarzenie okazało się zarówno atrakcyjną propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu i okazją do integracji, jak i doskonałą promocją walorów turystycznych pogranicza. Burmistrz Wojciech Dobrołowicz wyraził więc nadzieję, że inicjatywa będąca wynikiem wspólnych wysiłków Parlamentu Europejskiego i entuzjastów jazdy na rowerze, zawita na trójstyk także w kolejnych latach.

Poniżej linki do galerii zdjęć organizatora – foto: BITE OF ME
part 1
part 2

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama