Edukacyjne nowinki w przedszkolach

Interaktywne podłogi, które właśnie otrzymały zgorzeleckie przedszkola publiczne i żłobek miejski, to atrakcyjne urządzenie edukacyjne. Miasto sfinansowało ich zakup dzięki pieniądzom unijnym pozyskanym w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”.

You are currently viewing Edukacyjne nowinki w przedszkolach

Przedszkolaki w Kasztankowym Przedszkolu, gdzie nowy sprzęt dotarł najwcześniej, jako pierwsze przetestowały możliwości interaktywnych plansz. Mecze piłkarskie, segregowanie śmieci, układanie wyrazów z rozsypanych liter, łowienie rybek i wiele innych zabaw edukacyjnych to świetne wsparcie rozwoju przedszkolaków. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu interaktywne podłogi z powodzeniem wykorzystywać można także do nauki w żłobkach.

 

 

Nowoczesne wyposażenie edukacyjne trafiło w ostatnich dniach kwietnia do Przedszkola Publicznego nr 2 przy ul. Kościuszki, Przedszkola Publicznego nr 8 z oddziałami integracyjnymi przy ul. Św. Jana, Przedszkola Publicznego nr 9 przy ul. Powstańców Śląskich oraz do Żłobka Miejskiego przy ul. Broniewskiego. Całkowity koszt wyposażenia miejskich placówek publicznych w urządzenia, z oprogramowaniem wynosi 126 679 zł i zostanie w całości sfinansowany pieniędzmi pozyskanymi w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO PC na lata 2014-2020.

W jego ramach miasto zakupiło wcześniej sprzęt, oprogramowanie biurowe (WORD, EXCELL, POWER POINT, PUBLISHER) oraz licencje SQL dla urzędu miasta. Podobnie jak w przypadku przedszkoli, również te zakupy sfinansowano w całości pieniędzmi unijnymi.

Projekt grantowy „Cyfrowa Gmina” ma na celu wsparcie samorządów oraz jednostek podległych w zakresie cyfryzacji i co za tym idzie poprawy jakości oferowanych przez nie usług publicznych. Ma też za zadanie zwiększyć cyberbezpieczeństwo jednostek samorządowych. Całkowita wartość projektu to 506 727,64 zł. Dofinansowanie wynosi 100 %.

 

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama