Dofinansowania w Gminie Miejskiej Zgorzelec w ramach programu Czyste Powietrze

„Czyste Powietrze” to ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

You are currently viewing Dofinansowania w Gminie Miejskiej Zgorzelec w ramach programu Czyste Powietrze

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Od 3 stycznia 2023 r. można składać wnioski o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze wg nowych zasad. Aktualna edycja tego programu podwyższa dotacje na panele fotowoltaiczne, wymianę źródła ciepła, czyli starego kotła na np. pompę ciepła lub nowoczesny kocioł.

 

 

Jak uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze 2023? Dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze możesz otrzymać po wypełnieniu wniosku, do którego dołącza się oświadczenia, na przykład o prawach własności danego budynku czy wysokości dochodów.

Stowarzyszenie Rozwoju Innowacyjności Energetycznej w Zgorzelcu we współpracy z Gminami prowadzi punkty konsultacyjno-informacyjne Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, w których można uzyskać informację na temat programu, złożyć wniosek o dofinansowanie oraz uzyskać pomoc w rozliczeniu inwestycji.

Dane o programie Czyste Powietrze – stan na 30.09.2023r.

Gmina Miejska Zgorzelec:

  • Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie – 182
  • Liczba zawartych umów o dofinansowanie – 136
  • Liczba zrealizowanych przedsięwzięć zakończonych – 71
  • Kwota wypłaconej dotacji (zadania zakończone) – 993 896,78 zł

GMINNY PUNKT KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Czynny we wtorki 9:00 – 17:00 w Urzędzie Miasta Zgorzelec.

KONTAKT TELEFONICZNY:  784737516

Loading

Reklama
Reklama