Co to jest Dogecoin i jak działa DOGE?

DOGE ma charakterystyczną i dynamiczną społeczność, która pomogła mu zdobyć więcej oddanych fanów. Sprawdźmy, dlaczego dogecoin jest tak popularny.

You are currently viewing Co to jest Dogecoin i jak działa DOGE?

Charakterystyczna nazwa memecoina ”dogecoin” przykuwa uwagę nie tylko inwestorów. A czy Ty kiedykolwiek zetknąłeś się z DOGE? Jeśli śledzisz media społecznościowe, z pewnością udało Ci się przeczytać kilka wątków na temat tej kryptowaluty.

Nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej! Może to brzmieć jak zabawna historia, ale w rzeczywistości tak właśnie rozpoczęła się podróż tej jedynej w swoim rodzaju waluty cyfrowej.

Dogecoin ma symbol japońskiej rasy psów o nazwie Shiba Inu. Nazwa „DOGE” ma związek z memem o tym samym tytule.

Dogecoin działa w sposób zdecentralizowany i jest całkowicie bezpieczny. Zgodnie z historycznymi statystykami i najnowszymi przewidywaniami dotyczącymi ceny dogecoina, DOGE może być uważany za alternatywę dla bitcoina.

DOGE ma charakterystyczną i dynamiczną społeczność, która pomogła mu zdobyć więcej oddanych fanów. Grupa nadal rośnie!

Sprawdźmy, dlaczego dogecoin jest tak popularny.

Zaczynamy!

Historia powstania memecoina dogecoin

W grudniu 2013 r. programista o imieniu Billy Markus i marketingowiec o imieniu Jackson Palmer wpadli na pomysł utworzenia kryptowaluty z symbolem wspomnianego wyżej japońskiego psa. Palmer odszedł z firmy w 2015 roku, ale Markus do dziś pełni funkcję jej głównego dewelopera.

Dogecoin został pierwotnie stworzony jako żart. 6 grudnia 2013 roku dogecoin został wprowadzony na rynek.

Ku zaskoczeniu Billy’ego i Jacksona, memecoin odniósł niemal natychmiastowy sukces i zyskał ogromną popularność na stronach takich jak Reddit. Był i nadal jest wykorzystywany jako waluta napiwkowa.

Kiedy DOGE miał zaledwie 2 tygodnie, osiągnął więcej transakcji dziennie niż bitcoin. Co więcej, w ciągu pierwszego miesiąca na stronie pojawiło się ponad milion unikalnych użytkowników!

Deweloperzy dogecoina przez lata podkreślali, że traktują inicjatywę, jak również swoje zobowiązania wobec użytkowników całkiem poważnie.

The Dogefather – kto wspiera dogecoina?

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, wytrwale wspierał tę monetę od jej powstania. Miliarder wierzy, że DOGE ma zdolność do przekroczenia globalnej infrastruktury gospodarczej. Powiązania między Elonem Muskiem a memecoinem przyczyniły się do jego ogromnej popularności.

Elon Musk zadeklarował swoje stałe wsparcie dla dogecoina poprzez wpis na Twitterze po tym, jak moneta doświadczyła spadku z powodu krachu rynkowego. Musk jest pozytywnie nastawiony do tego memecoina, ponieważ go po prostu lubi.

Dogecoin osiągnął swój rekord wszech czasów w wysokości 0,7376 USD w maju 2021 roku. Tweet Elona Muska ogłaszający, że Tesla zaakceptuje dogecoina jako metodę płatności, spowodował znaczny wzrost cen.

Ruchy cenowe DOGE wynikają z ciągłego wsparcia kryptowaluty przez celebrytów oraz notowań na najlepszych giełdach kryptowalutowych.

Jak działa dogecoin?

Transakcje dogecoin są rejestrowane za pomocą technologii blockchain, podobnie jak w przypadku innych kryptowalut.

Dogecoin różni się od innych cyfrowych monet w kilku głównych aspektach, w tym:

  • Dogecoin ma krótszy czas bloku (czas potrzebny na dodanie nowego bloku transakcji do blockchaina) niż bitcoin lub ethereum, co oznacza, że transakcje są potwierdzane szybciej;
  • Dogecoin ma niższą kapitalizację rynkową i jest mniej używany do transakcji, w przeciwieństwie do bitcoina lub ethereum, co oznacza, że jest mniej zmienny;
  • Dogecoin ma dużą i aktywną społeczność oraz wiele zastosować waluty, na przykład napiwki dla ludzi za dobre treści w Internecie lub finansowanie celów charytatywnych;
  • Dogecoin jest często określany jako najbardziej „zabawna i przyjazna” kryptowaluta, a jego społeczność jest jedną z najsilniejszych i najbardziej aktywnych w przestrzeni kryptowalutowej;
  • Jeśli szukasz kryptowaluty, której możesz użyć do dawania napiwków ludziom za dobre treści lub wspierania celów charytatywnych, dogecoin jest świetną opcją.

Dogecoiny mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów, w tym nagradzania osób w Internecie, które wyprodukowały wysokiej jakości materiały lub przekazywania darowizn na rzecz organizacji charytatywnych. Portfele dogecoin są dostępne dla wielu platform, dzięki czemu przechowywanie i wydawanie kryptowaluty jest proste.

Droga do przodu

Ze względu na ogromne wsparcie, wielkość społeczności i ilość uwagi, jaką otrzymuje w mediach społecznościowych, trzymanie dogecoina przez dłuższy okres czasu może okazać się korzystne w przyszłości (więcej o zakupie dogecoina przeczytasz tutaj: kriptomat.io/pl/kryptowaluty/dogecoin/jak-kupic-dogecoin).

W wyniku rosnącego poziomu konkurencji na rynkach, coraz większa liczba osób staje się zarówno świadoma, jak i wrażliwa w odniesieniu do swoich inwestycji. W świetle ostatnich wydarzeń i obecności pokaźnego funduszu, który napędza falę na rynku kryptowalut, możliwe jest, że cena dogecoin znacznie wzrośnie w przyszłości.

Loading

Reklama
Reklama