Chcą „przebłagać” za Halloween

Cukierek albo psikus czy raczej Bal Wszystkich Świętych w miejsce anglosaskiej tradycji? I choć sądząc po ilości ozdób związanych z Halloween w polskich sklepach, wydawać by się mogło, że ta kwestia na zawsze została rozwiązana, okazuje się, że Kościół Katolicki wciąż niechętnie zerka w stronę powycinanych dyń i nawołuje do… przebłagalnych eucharystii w tej intencji.

You are currently viewing Chcą „przebłagać” za Halloween

Walka Kościoła Katolickiego z anglosaską tradycją Halloween trwa od lat i widocznie nasiliła się w szkołach i przedszkolach za rządów PiS i ministra Przemysława Czarnka.

Wiele placówek edukacyjnych w obawie przed reakcją ministerstwa edukacji i regionalnych kuratorów oświaty rezygnowało z organizacji Halloween zastępując je „świętem dyni” czy „balem wszystkich świętych”.

Mimo to, sądząc po ilości ozdób związanych z tym świętem w sklepach i witrynach czy liczbie imprez organizowanych w domach czy innych miejscach z okazji 31 października można założyć, że Halloween na dobre zagościło w polskiej tradycji i nie da się go tak łatwo zastąpić.

 

 

Dlatego na pomysł walki ze zgubnymi skutkami, w tym duchowym spustoszeniem, jakie zdaniem gorliwych katolików może nieść udział w Halloween, wpadli księża z krakowskiej bazyliki Bożego Ciała.

W obawie o grzechy osób organizujących czy biorących udział w Halloween zorganizowali specjalną modlitwę.

Zapraszają w niej do udziału w przebłagalnej eucharystii za Halloween przy okazji cytując Pismo Święte.

On jest przebłaganiem za nasze grzechy, ale nie tylko nasze, ale za grzechy całego świata – czytamy w udostępnionym cytacie.

Modlącym się za uczestniczących w halloweenowej imprezie katolikom wtórują wierzący internauci: „Trzeba mieć w sobie Ducha Bożego Jezusowego, aby to zrozumieć, że to święta promujące kult śmierci i duchów czytaj demonów…To już nie można dzieci niczym innym ” rozbawić” tylko tym….?”-zastanawia się jeden z komentujących.

Źródło: o2.pl

Loading

Reklama
Reklama