BOGATYNIA – Poprawa bezpieczeństwa pieszych

W imieniu Gminy Bogatynia, burmistrz Wojciech Dobrołowicz podpisał z Wykonawcami dwie umowy na realizację zadań w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na terenie Gminy Bogatynia”.

You are currently viewing BOGATYNIA – Poprawa bezpieczeństwa pieszych

Projekt obejmuje: wykonanie robót budowlanych związanych ze zmianą docelowej organizacji ruchu przy obiektach użyteczności publicznej na terenie miasta Bogatynia poprzez montaż oznakowania pionowego oraz poziomego, jak również zakup wyposażenia do szkół podstawowych na terenie gminy Bogatynia związanego z edukacją dzieci w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na pierwszą część zadania podpisana została umowa z Gminnym Przedsiębiorstwem Oczyszczania Sp. z o.o., w ramach którego GPO:
– wybuduje łącznie cztery wyniesione przejścia dla pieszych z kostki brukowej wraz z montażem oznakowania pionowego na ulicach: Kościuszki, Chopina, Zamoyskiego, Najświętszej Maryi Panny w Bogatyni;
– dostarczy oraz zamontuje łącznie pięć wyświetlaczy prędkości na ulicach: Chopina, Zamoyskiego, Wyczółkowskiego, Alei Zesłańców Sybiru i Zgorzeleckiej;
– dostarczy i zamontuje zwalniający próg wyspowy wraz z oznakowaniem pionowym na ul. Zamoyskiego;
– dostarczy i zamontuje azyl dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym na ul. Kochanowskiego.

 

 

Umowa na drugą część zadania, tj: dostawę wyposażenia do szkół podstawowych podpisana została z Wykonawcą GRU-CRU Daniel Urbaniak z Wielunia. W ramach tej umowy Wykonawca dostarczy, zamontuje oraz przeszkoli personel szkół w obsłudze elementów wyposażenia edukacyjnego, takich jak: mobilne miasteczka rowerowe, trenażery czasu reakcji, symulatory przejścia dla pieszych, symulatory roweru.

Na realizację projektu „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na terenie Gminy Bogatynia” Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 447 471,23 zł ze środków zewnętrznych: Inwestycje w Infrastrukturę – Program operacyjny infrastruktura i środowisko 2014-2020.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama