BOGATYNIA – Ostrzeżenie przed oszustem!

Szanowni Mieszkańcy, otrzymaliśmy niepokojącą informację dotyczącą podszywania się pod urzędnika.

You are currently viewing BOGATYNIA – Ostrzeżenie przed oszustem!

Na terenie Bogatyni – w Markocicach, pojawił się mężczyzna, który podając się za pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni, wyłudził od starszego mężczyzny dowód osobisty i oddalił się w nieznanym kierunku. Po wizycie fałszywego urzędnika poszkodowany sam skontaktował się z pracownikami tutejszego urzędu. Sprawa została zgłoszona na Policję.
Apelujemy do mieszkańców Bogatyni, szczególnie seniorów, aby w podobnych sytuacjach nie przekazywali obcym osobom dokumentów, danych osobowych, numerów PIN czy haseł dostępu do bankowości elektronicznej oraz nie podpisywali żadnych dokumentów. Każdą próbę oszustwa należy zgłosić na Policję!

 

 

Informujemy jednocześnie, że pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni nie wymieniają starszym osobom dowodów osobistych w ich domu. W przypadku konieczności wymiany dowodu osobistego osobie starszej, która nie może samodzielnie zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy, podejmowane są działania w Wydziale Spraw Obywatelskich, zgodnie z opracowaną procedurą.

Przestępcy podszywają się pod członków rodziny, policjantów, inkasentów czy urzędników. Wykorzystują łatwowierność osób starszych, by wyłudzić dane osobowe lub dokonać kradzieży.

Prosimy o przekazanie ostrzeżenia osobom starszym.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama