BOGATYNIA – Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada, w 105 rocznicę odzyskania niepodległości, uczciliśmy pamięć naszych bohaterów – patriotów, którzy przelali krew za wolną Polskę.

You are currently viewing BOGATYNIA – Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bogatyni rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Jak co roku, w samo południe, w Parku im. Jana Pawła II, przy akompaniamencie Zakładowej Orkiestry Dętej Oddziału PGE KWB „Turów” wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, dołączając do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli naznaczonej walką i cierpieniem, jest jedną z najważniejszych dat w polskim kalendarzu i dla Polaków szczególną okazją do manifestowania patriotyzmu, przywiązania do tradycji i dumy z polskiej historii.

 

 

Dziękuję mieszkańcom miasta i gminy Bogatynia, Radnym Rady Miejskiej, przedstawicielom zakładowych organizacji związkowych, służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń pozarządowych działających na terenie naszej gminy, Kombatantom i Sybirakom, prezesom gminnych spółek, dyrektorom placówek oświatowych wraz z młodzieżą z bogatyńskich szkół, harcerzom z bogatyńskiej 15 Wodnej Drużyny Harcerskiej „Róża Wiatrów” za złożenie hołdu bohaterom walczącym o naszą niepodległą Ojczyznę.

Dziś jednoczymy się wokół najważniejszych wartości – wolności i patriotyzmu. Wspólnie świętujemy suwerenność i niepodległość Polski.

Źródło: facebook.com/Dobrolowicz

Loading

Reklama
Reklama