BOGATYNIA – Międzynarodowy rajd pieszy „3 dni – 3 kraje – 3 wędrówki”

26 kwietnia, już po raz 2, odbył się Międzynarodowy Rajd Pieszy pod nazwą „3 dni – 3 kraje – 3 wędrówki” zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bog-Tur” i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rajd objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

You are currently viewing BOGATYNIA – Międzynarodowy rajd pieszy „3 dni – 3 kraje – 3 wędrówki”

Uczestnicy po pobraniu kart startowych, okolicznościowych przypinek oraz uroczystym sygnale danym przez Burmistrza wystartowali dwiema trasami (do wyboru 10 km lub 19 km) które przebiegały przez okoliczne łąki i lasy – jeden punktów kontrolnych był zlokalizowany na czeskiej górze „Guślarz”.

Uczestnicy mieli za zadanie podstemplować swoją kartę startową na każdym punkcie kontrolnym (na trasie 10 km 5 punktów a na trasie 19 km 6 punktów). W połowie dystansu został zlokalizowany punkt żywieniowy, wydający batony energetyczne oraz wodę.
Pierwsi na metę przybyli uczniowie I klasy mechatronik z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni.

Po przystawieniu ostatniej pieczątki, uczestnikom zostały wręczone dyplomy ukończenia rajdu, ciepły posiłek, banany (ufundowane przez firmę Citronex ze Zgorzelca) oraz ciepłe napoje.

 

 

W rajdzie udział wzięło ok. 290 miłośników pieszych wędrówek z Polski m.in. grupy szkolne i indywidualni turyści z Bogatyni, grupy z Lubania, Bolesławca i grupa niepełnosprawnych z Wałbrzycha (w zeszłym roku też byli), grupy z Niemiec: z Lipska, Drezna, Chemnitz i nasi sąsiedzi z Zittau i okolic. Byli też turyści z Austrii i Czech.

Na mecie można było podstemplować książeczki turystów pieczątką z międzynarodowej organizacji IVV, którą przybijali przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych z Lubania.
27 kwietnia, drugi dzień rajdu, odbył się w czeskim Novym Meście na trzech dystansach: 11 km, 15 km i 27 km. 28 kwietnia – na zakończenie cyklu – 50 – jubileuszowy rajd pieszy odbył się w niemieckim Olbersdorfie na 6 dystansach: 8 km, 12 km, 22 km, 32 km i maraton 42 km.

Serdeczne podziękowania sponsorom:

– Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi za wsparcie finansowe,
– Starostwu Powiatowemu w Zgorzelecu za wsparcie finansowe,
– Firmie „Citronex” ze Zgorzelca za ufundowanie bananów.

Relacja i zdjęcia: Sławomir Kałka oraz UMiG

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama