Sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

Światowy Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status. Z tej okazji, w sobotę 22 kwietnia br. mieszkańcy Jerzmanek, Gronowa i Jędrzychowic wzięli udział w akcji sprzątania.

You are currently viewing Sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

Młodsi i starsi mieszkańcy odpowiednio zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli posprzątać swoje miejscowości. Inicjatorami akcji sprzątania byli Radni, Sołtysi i KGW.

Po sprzątaniu organizatorzy zaprosili uczestników akcji na pieczenie kiełbasek na ognisku.

 

 

Pamiętajmy, że celem akcji sprzątania w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale  przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego.

W ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach oraz w Jerzmankach.

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. antybrudas

    Ito jest praca godna poszanowania

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama