Jak wymienić szybkę w Huawei P30?

Wystarczy chwila nieuwagi, jeden nieostrożny ruch, aby ekran uległ pęknięciu. Nie przejmuj się jednak gdy tak się wydarzy.

You are currently viewing Jak wymienić szybkę w Huawei P30?

Uszkodzona szybka to bardzo częsty problem wśród użytkowników smartfonów. W końcu urządzenia te towarzyszą nam o każdej porze dnia. Raz wrzucasz je do torby, raz upadają pod siedzenie, a kiedy indziej wysuwają się z kieszeni podczas siadania. Dlatego już teraz podpowiadamy, jak wymienić szybkę w modelu Huawei P30, aby móc na nowo cieszyć się w pełni funkcjonalnym urządzeniem.

Szybka czy wyświetlacz?

Zanim zaczniesz szukać informacji, jak wymienić szybkę, warto upewnić się, że uszkodzeniu uległa właśnie ona. Często bowiem mylona jest ona z wyświetlaczem (https://gsmok.pl/wyswietlacze-oryginalne-huawei-p30-lite-m2559-c107). Jeśli na ekranie pojawił się charakterystyczny pajączek, ale telefon działa równie dobrze, co wcześniej i co najważniejsze, sprawnie reaguje na dotyk, to znak, że pękła faktycznie tylko szybka. Jeśli jednak na ekranie pojawiły się pasy lub czarne plamy albo telefon nie reaguje na komendy dotykowe, to znaczy, że problem jest znacznie poważniejszy i wymiana szybki nie wystarczy. Konieczna jest wówczas wymiana całego wyświetlacza. Warto wtedy zdecydować się na  podzespoły najwyższej jakości, aby mieć pewność, że ich parametry techniczne nie odbiegają od tych, które proponuje producent. Możesz również oczywiście zdecydować się na oryginalny wyświetlacz, dzięki czemu masz pewność, że Twoje urządzenie po naprawie będzie prawie jak nowe! Najlepsze wyświetlacze i części zamienne i to w bardzo atrakcyjnej cenie znajdziesz na gsmok.pl.

Wymiana szybki Huawei P30

Na podstawie powyższych wskazówek, doszedłeś do wniosku, że wystarczy wymiana szybki? W takim razie zgłoś się do zaufanego punktu serwisowego. Oczywiście możesz podjąć próby naprawy urządzenia w domu, ale proces ten jest czasochłonny i wymaga doświadczenia w pracy z drobną elektroniką, łatwo bowiem uszkodzić pozostałe podzespoły, co znacznie podniesie ostateczne koszty naprawy. Podczas wymiany konieczny jest częściowy demontaż telefonu, w tym między innymi umiejętne podważenie obudowy. Specjaliści z serwisu posiadają odpowiednie narzędzia, aby proces wymiany szybki przeprowadzić szybko i sprawnie. Po odebraniu telefonu zadbaj o jego dodatkową ochronę, inwestując w szkło hartowane oraz etui – wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz tutaj: https://gsmok.pl/.

Zastanawiasz się, czy w ogóle warto wymieniać szybkę w telefonie? W końcu tak wiele osób z powodzeniem użytkuje urządzenia z charakterystyczną pajęczyną. Pamiętaj, że telefon z pękniętą szybką znacznie bardziej narażony jest na poważniejsze awarie. Jeśli Twój Huawei P30 ponownie Ci upadnie, prawdopodobnie dojdzie do uszkodzenia kolejnych, kosztownych podzespołów. Ponadto pęknięta szybka stopniowo się wykrusza, a opiłki szkła osadzają się na opuszkach palców i mogą dostać się nawet do oka!

Loading

Reklama
Reklama