Festiwal Europy na Trójstyku Polski, Czech i Niemiec

27 kwietnia odbyły się uroczyste obchody 20. rocznicy przystąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej zorganizowane na Trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec.

You are currently viewing Festiwal Europy na Trójstyku Polski, Czech i Niemiec

27 kwietnia pod hasłem „Najlepiej razem” świętowaliśmy jubileusz 20-lecia przystąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej  zorganizowany na Trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec w pobliżu miast Bogatynia, Hrádek nad Nysą i Zittau.

Festiwal Europy na Trójstyku to oprócz barwnego programu artystycznego i kulturalnego z trzech krajów, idealne miejsce aby zaprezentować doskonałą transgraniczną współpracę polskiej Straży Granicznej z Policją Federalną Niemiec i czeską Policją. Była to także okazja do zaprezentowania się funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf.

 

 

W sobotnich obchodach na Trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec uczestniczyła płk SG Monika Musielak Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W wydarzeniu udział wzięła także ppłk SG Julia Mandecka Komendant Placówki SG w Zgorzelcu oraz funkcjonariusze Nadodrzańskiego OSG.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama