Praca w zawodzie UX designera? Zapoznaj się z ofertą szkoleń

Pojęciem wzbudzającym coraz większe zainteresowanie jest User Experience.

You are currently viewing Praca w zawodzie UX designera? Zapoznaj się z ofertą szkoleń

Określa się nim ogół wrażeń rodzących się w użytkowniku, kiedy korzysta z produktu bądź usługi. Z uwagi na to, że specjalistów z tej dziedziny potrzeba coraz więcej, na rynku pojawiły się szkolenia UX. Te najlepsze prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów posiadających dużą wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Oferta kursów w tym zakresie jest obecnie bardzo bogata, co sprawia, że każdy znajdzie ten odpowiedni dla siebie.

Dlaczego inwestycja w UX się opłaca?

Decydując się na wdrożenie User Experience, można być pewnym, że klient będzie doświadczał pozytywnych doświadczeń. Przekłada się to oczywiście na chęć kolejnych zakupów czy kolejnego skorzystania ze świadczonych usług. Stosując zasady i reguły UX, można tworzyć aplikacje i strony www cechujące się:

  • funkcjonalnością;
  • intuicyjnością;
  • łatwością obsługi.

W efekcie można być pewnym, że użytkownicy nie będą rezygnować z korzystania z nich. Uwzględniając zasady UX, zyskasz:

  • optymalizację doświadczeń użytkownika;
  • likwidację przeszkód, które utrudniały użytkowanie produktu;
  • satysfakcję użytkownika.

Wszystko to z kolei sprawi, że produkt będzie oceniany pozytywnie. Firmy, które stosują User Experience mają większe szanse na osiągnięcie sukcesu. To bowiem krok do zyskania przewagi nad konkurencją.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: https://ux-pm.pl

Kto może zapisać się na szkolenie UX?

Szkolenia UX to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą wejść na nową ścieżkę zawodową. Jeśli dotychczasowa praca Ci się znudziła, masz poczucie, że nie robisz tego,co Cię interesuje, a jednocześnie zarabiasz zbyt mało, warto rozważyć ukończenie szkolenia UX. Fachowców w tej dziedzinie jest ciągle zbyt mało, co oznacza, że znalezienie dobrej pracy nie będzie stanowiło problemów. Warto pamiętać, że kursy takie są odpowiednie również dla osób wykonujących zawód:

  • analityka;
  • product managera;
  • projektanta stron internetowych.

Dobre szkolenie UX wyposaży w wiedzę i umiejętności, które pozwolą na wykonywanie pracy na jeszcze lepszym poziomie.

Jakie szkolenia UX są dostępne?

Decydując się na szkolenie z zakresu User Experience, pamiętaj, że organizowane są one na różnych stopniach zaawansowania. Dzięki temu kurs odpowiedni dla siebie może znaleźć każdy. Poziom 1 to kurs odpowiedni dla tych, którzy chcą nauczyć się oceniać użyteczność serwisów i aplikacji internetowych. Zdobywa na nim wiedza i umiejętności pozwolą na skuteczne poprowadzenie projektu, a także zaangażowanie do niego fachowców takich, jak marketingowcy czy projektanci. Poziom 2 dostarcza umiejętności niezbędnych do projektowania serwisów, usług i produktów z zachowaniem zasad i założeń User Experience. Na kursie zostaną przedstawione również wiadomości dotyczące tego, jakie badania z zakresu UX wykorzystywać w pracy. Szkolenia UX na poziomie 3 uczą, jak wyznaczać właściwe mierniki UX, a także jak włączyć je do organizacji. To również doskonała okazja do wymiany sprawdzonych doświadczeń z pracownikami innych firm i branż. Warto dodać, że obecnie takie szkolenia organizowane są w formie online.

Loading

Reklama
Reklama