22 edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym

Łukasz Ludkiewicz z KP PSP Zgorzelec znalazł się w siedmiosobowej drużynie reprezentacji Polski, która w weekend we Włoszech zdobyła tytuł mistrzowski w biegu ulicznym. Indywidualnie Łukasz przybiegł na piątym miejscu

You are currently viewing 22 edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym

26 sierpnia 2023 r. we włoskim Feltre odbyła się 22 edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Do rywalizacji na 10-kilometrowej trasie przystąpiła 7-osobowa reprezentacja Polski.

Trudna trasa, pełna podbiegów i zakrętów, poprowadzona wąskimi uliczkami urokliwego miasteczka, położonego u podnóża Dolomitów, jak i wysoka temperatura, nie pomagały w dotarciu do mety oraz osiąganiu rekordowych wyników. Mimo to polscy strażacy doskonale poradzili sobie z tymi przeszkodami, pokazując doskonałe przygotowanie do Mistrzostw i serce do walki.

 

 

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Damian Noga (KP PSP Staszów) z czasem 32’30”, broniąc zeszłorocznego tytułu Mistrza Europy. Drugie miejsce zajął Przemysław Ratajczyk (KP PSP Aleksandrów Kujawski), a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Poczwardowski (KP PSP Sierpc).

Swój ubiegłoroczny sukces powtórzyła Joanna Frukacz (KM PSP Bielsko-Biała), zwyciężając w klasyfikacji generalnej kobiet. Pozostali nasi reprezentanci stawali na podium w klasyfikacjach wiekowych. Znakomite indywidualne wyniki polskich strażaków pozwoliły na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej i uzyskanie tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków w Biegu Ulicznym.
Po raz kolejny polscy strażacy, tym razem biegacze, pokazują, że potrafią radzić sobie w różnych, trudnych warunkach. Świadczy to o tym, że zarówno podczas akcji ratowniczych, jak i w innych okolicznościach można na nich liczyć, gdyż są wizytówką pełnego profesjonalizmu.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Szymon Ławecki
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

Loading

Reklama
Reklama