Brała udział w oszustwie „na policjanta”

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o oszustwo metodą na „policjanta”. Para została zatrzymana na terenie Nowej Soli przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

You are currently viewing Brała udział w oszustwie „na policjanta”

W ubiegłym tygodniu jedna z seniorek Zgorzelca została oszukana metodą „na policjanta”. 81-latka odebrała telefon od kobiety która podała się za jej córkę. Poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek i aby uchronić się przed więzieniem potrzebuje wpłacić kaucję, którą odbierze pani adwokat. I tym sposobem mieszkanka naszego miasta przekazała na jednej z ulic w mieści obcej kobiecie 46 tysięcy złotych. O tym, że padła ofiarą oszustów zorientowała się dopiero kolejnego dnia po rozmowie z prawdziwą córką.

W tej sprawie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podjęli czynności operacyjne i procesowe mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Zgorzeleccy kryminalni na podstawie zgromadzonych informacji, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali parę podejrzewaną o udział w tym oszustwie.

 

 

21-letnia kobieta oraz jej 27-letni partner poruszając się pojazdem marki Renault zostali zatrzymani na jednej z ulic w Nowej Soli. Podczas podjętych czynności okazało się, że kierująca 21-latka nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. W tej sprawie czynności podjęli policjanci z Nowej Soli, a po ich zakończeniu para trafiła do zgorzeleckiej komendy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzuty usłyszała 21-latka, której udowodniono bezpośredni udział w oszustwie seniorki.

Za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama