21 cudzoziemców zatrzymanych po transgranicznym pościgu

Funkcjonariusze SG ze Zgorzelca wspólnie z kolegami ze wspólnego polsko-niemieckiego patrolu z Ludwigsdorf zatrzymali po dynamicznym pościgu na terytorium Niemiec dostawczego busa, którego kierowca nie podporządkował się wydawanym przez funkcjonariuszy sygnałom do zatrzymania. Kierowca usiłował uciec, zostawiając w samochodzie 21 nielegalnych migrantów.

You are currently viewing 21 cudzoziemców zatrzymanych po transgranicznym pościgu

27 września strażnicy graniczni ze Zgorzelca współdziałając z kolegami ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorf pełnili służbę w rejonie autostrady A4, gdzie wytypowali i skierowali do kontroli drogowej dostawczego renaulta na polskich numerach rejestracyjnych.

Kierowca pojazdu nie zastosował się do wydanych sygnałów do zatrzymania i z dużą prędkością zaczął oddalać się od funkcjonariuszy w kierunku granicy z Niemcami. Natychmiast podjęto pościg za uciekającym pojazdem.

 

 

Kierowca busa lekceważył przepisy ruchu drogowego i wykonywał niebezpieczne manewry, stwarzając zagrożenie innym użytkownikom drogi. Granicę przekroczył z dużą prędkością przez byłe przejście graniczne w Jędrzychowicach. Funkcjonariusze SG zdołali zatrzymać pojazd około 2 km od polsko-niemieckiej granicy.

Sprawca natychmiast uciekł w kierunku pobliskiego lasu, porzucając pojazd wypełniony cudzoziemcami. Po krótkim, pieszym pościgu funkcjonariusze SG zatrzymali uciekiniera. Kierowcą był obywatel Syrii, legitymujący się niemieckim tytułem pobytowym. Jak się później okazało, w części ładunkowej renaulta przemycał 21 obywateli Turcji.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi niemiecka policja z Ludwigsdorf.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. iciu psk

    dawać ich do polski beda pracowac w kamenz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama