Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem 2023

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na „Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem 2023”.

You are currently viewing Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem 2023

Tegoroczny repertuar:

EL CREDITO, 22.10 (niedziela) godz. 18:00
Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Komedia pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny!

reż. Marcel Wiercichowski
występują: Przemysław Sadowski, Marcel Wiercichowski
bilety 80 zł

PODRÓŻ DO BUENOS AIRES, 28.10 (sobota) godz. 18:00
To opowieść o utracie pamięci. Walerka w tragikomicznych monologach próbuje uchwycić sens życia, które rozpada się we wspomnieniach, osuwa w coraz większy absurd. Patos miesza się z bluźnierstwem. Nie pomoże ani modlitwa ani mity narodowe, w których emerytowana nauczycielka polskiego znajdowała kiedyś oparcie. Historia jednostkowego losu staje się na naszych oczach historią o nas wszystkich. Siła rażenia osobowości aktorskiej, jaką jest Gabriela Muskała, sprawia, że publiczność przestaje myśleć o świecie poza salą teatralną. Tak, jakby ten, który tka aktorka, był jedynym istniejącym.

reż. Marian Półtoranos
monodram Amanita Muskaria
wyst. Gabriela Muskała /aktorka Teatru Narodowego w Warszawie/
bilety 50 zł

ŻONA DO ADOPCJI 4.11 (sobota) godz. 18:00
W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce – dom praca, dom praca. Od czasu do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się na głowę. Żona Adama wyjeżdża. Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji.

reż. Jakub Ehrlich
wyst. Alżbeta Lenska/Olga Borys/Magdalena Wróbel
Michał Rolnicki/ Jakub Wons oraz Marek Pituch
bilety 80 zł

 

 

OSIECKA Z KRAJEWSKIM 5.11 (niedziela) godz. 18:00
Wyjątkowy koncert, półtoragodzinna przygoda z poezją Pani Agnieszki przystrojoną muzyką Mistrza Seweryna Krajewskiego. Podczas koncertu usłyszycie Państwo utwory mniej znane, ale także największe przeboje tej pary autorskiej.
Zespół RETRO GITARY od 2008 roku propaguje twórczość zespołu Czerwone Gitary, Seweryna Krajewskiego oraz Krzysztofa Klenczona. Koncert wykonają liderzy zespołu RETRO GITARY, czyli Piotr PITERSKI Huegel (wokal) oraz Krzysztof Zaborniak (gitara).

bilety 45 zł/35 zł (zniżka dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku)

ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI – RECITAL 17.11 (piątek) godz. 18:00
Aktor Filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek – artysta wszechstronny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1985). Współpracował z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Rampa, Dramatycznym, Ateneum im. Stefana Jaracza, Syrena, na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Polonia, Roma, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od 1997 roku jest związany z Teatrem Narodowym, obecnie możemy go podziwiać również na scenie Och-Teatru i Teatru Polskiego w Warszawie. Szerszej publiczności znany z takich filmów jak „Wielka Majówka”, „Trzy Kolory Niebieski,” „Trzy kolory Biały”; „Zawrócony”; „Zmróż oczy”, „Wiedźmin” „Pitbull ostatni pies”, czy ostatni „Zieja”. Od wielu lat odwiedza sceny muzyczne w całej Polsce, gdzie koncertuje ze swoim recitalem.

bilety 80 zł

JESZCZE TYLKO TRZY RAZY 23.11 (czwartek) godz. 18:00
Przedstawienie inspirowane osobistymi doświadczeniami autora, który zmagał się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD). OCD to pułapka, w której perfekcyjnym rozwiązaniem problemu (obsesji) wydaje się działanie (kompulsja) – karmiące potwora wciąż dopominającego się o więcej. Potwora, który pożera ciało, głowę, relacje, pasję i pracę. Twórcy chcą wyciągnąć ze społecznej szuflady temat tej cichej i wstydliwej choroby, jaką są zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz rzucić światło na jej naturę.

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego
choreografia i wykonanie Wojciech Furman
wstęp wolny

BURZA MÓZGÓW – SPEKTAKL DLA DZIECI 26.11 (niedziela) godz. 17:00
Zapraszamy do tajemniczego laboratorium Doktorka Wątróbki, gdzie wspólnymi siłami uruchomimy Maszynę Parową! Przeprowadzimy razem niesamowite doświadczenia i eksperymenty oraz zbadamy wpływ różnych substancji na nasze zdrowie i życie. Pomocny okaże się głos Robota Andronetki skonstruowanego przez Doktorka, która określi nam nasze ludzkie słabości, ale też wskaże kierunek zdrowego stylu życia!

Teatr Bajaderka
bilety 30 zł (opiekunowie)
dzieci z opiekunem wstęp wolny/ilość miejsc na widowni ograniczona

Źródło: MDK Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama