Zgorzeleccy policjanci uczestniczyli w egzaminach na karty rowerowe

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wspierają szkoły w egzaminach na karty rowerowe. Dokument ten jest obecnie niezbędny dla określonej grupy wiekowej do jazdy na hulajnodze elektrycznej.

You are currently viewing Zgorzeleccy policjanci uczestniczyli w egzaminach na karty rowerowe

Policja przypomina, że karty rowerowej potrzebują osoby w wieku od 10 do 18 roku życia. Innym rozwiązaniem jest prawo jazdy AM, A1, B1, T. Dopiero wtedy można kierować hulajnogą elektryczną. Użytkownicy tych pojazdów, także ci najmłodsi, muszą zapoznać się z obowiązującymi przepisami, by bezpiecznie poruszać się po drogach.

Tym razem na zaproszenie szkoły w Sulikowie policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” uczestniczyli w egzaminach na karty rowerowe. Po zdaniu części teoretycznej uczniowie pod okiem funkcjonariuszy zdawali część praktyczną. Mimo towarzyszącego stresu, uczniowie poradzili sobie z zadaniem.

Spotkanie z uczniami było również okazją do przekazania cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i to nie tylko tego drogowego. Funkcjonariusze u progu wakacji rozmawiali z młodymi ludźmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

kom. Agnieszka Goguł

Źródło: KPP Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama